XXVII Niedziela Zwykła – 7 X 2018 – Krośnica

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rehabilitację Katarzyny Kozłeckiej z Maniów. Na ten cel zebraliśmy …….. Dziś natomiast wspieramy o. Krzysztofa Urbańskiego, pracującego na Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć swój dar serca na ten cel. Dzisiaj także odpust w Mizernej, suma odpustowa o godz. 11.30.

2. W przyszła niedzielę tj 13 października obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie fundacja „Dzieło Nowego tysiąclecia” będzie kwestować do puszek na stypendia dla uczącej się młodzieży jako żywy pomnik JP II. Jest to także druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia i pokoju dla świata, dla naszych rodzin i nas samych. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się każdego dnia po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy o godzinie 8:30.

4. Świadomi wartości jaką ma modlitwa szczególnie ta różańcowa zapraszamy do angażowania się także w koła żywego różańca, te istniejące czy utworzenia nowych. Koła takie mogą tworzyć przecież dzieci, młodzież czy osobno mężczyźni.

5. 16 października Kościół krakowski obchodzi 40 rocznicę wyboru kardynała Wojtyły na Papieża. Uroczysta msza św. w Centrum JPII w Krakowie o godz. 10.00. Z naszej parafii wyjazd o godz. 7.20 spod szkoły. Koszt 35 zł przy zapisie. Wiele osób się zapisuje, zajmuje miejsca, a w ostateczności nie jedzie, a autokar jest zamówiony i opłacony wcześniej według liczby zgłoszonych osób.

6. W kościele już są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Kartki proszę składać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Oaza Dzieci Bożych Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w każdą środę o godzinie 16:00

8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku od 9 – 16 marca w cenie 2900 zł i 120 $. Zapisy do końca grudnia. Przy zapisie zaliczka 500 zł., a pozostała kwota do końca stycznia. Informacje na plakacie, stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej.

9. Wójt gminy  pan Jan Dyda zaprasza mieszkańców sołectwa Krośnica na spotkanie w sprawie przedstawienia sprawozdania z działalności wójta za okres czterech lat do remizy osp na godzinę 19.

10. Spotkanie ministrantów i scholi przed wyjazdem do Energylandii w czwartek o godzinie 16:00, koniecznie ze zgodami od rodziców. Wyjazd odbędzie się w sobotę, koszt to 100 zł od osoby.

11. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.