Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 – Krośnica

 1. Dzisiaj na nowo rozbrzmiewają głosy zwiastujące radosna nowinę o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, grzechem  i szatanem. Ci którzy  ujrzeli Pana poszli oznajmić to innym .Niech i nas ogarnia ta radosna nowina do dawania świadectwa że Chrystus Żyje i jest wśród nas. Tego Wam wszystkim życzymy z przeżywaniu świąt Wielkanocnych.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym którzy przyszli nam z pomocą w przygotowaniu kościoła na obchody tak ważnych dla nas Świąt. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty podczas Gorzkich żali, służbie liturgicznej, p. Organistce, scholii, osobom, które stworzyły chórek na potrzeby celebracji w te dni, wszystkim włączającym się w liturgię słowa, strażakom z OSP Krośnica za czuwanie przy grobie, p. Marianowi, p. Celinie za dekoracje jak zwykle niezwykle piękne, firmie Creativ za wykonanie dekoracji. P. Bronisławowi za pomoc przy ustawianiu, p. Tomaszowi – sołtysowi za troskę o kościół i to co wokół niego, jak również p. Stanisławowi – przewodniczącemu Rady Kościelnej. Paniom Marii Siedlarczyk i Krystynie Sikora za ufundowanie klęcznika do nabożeństw . W intencji wszystkich dobroczyńców naszego kościoła i cmentarza oraz za mieszkańców Krośnicy została odprawiona dzisiejsza Msza Święta rezurekcyjna.
 3. Z uroczystością  Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa . Z tej racji w tym tygodniu  nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny. Tradycyjnie  w tym dniu składane ofiary przeznaczone są uczelnie katolickie: Uniwersytet JP II w Krakowie i KUL w Lublinie.
 5. Zapraszamy na trwającą nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro o godz. 10:45 w pozostałe dni po Mszy Świętej.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela miłosierdzia Bożego. Po sumie wystawienie Najświętszego  Sakramentu. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne by złożyć je jako dar Serca dla potrzebujących.
 7. Z racji W. Postu Uroczystość Zwiastowania została przeniesiona na 8 kwietnia. W kościele sa wyłożone deklaracje w int. poczętego dziecka . Ślubowanie w tej intencji  będą złożone w 8 kwietnia na każdej Mszy św. Również 8 kwietnia będzie nawiedzenie relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w Nowym Targu. Wyjazd o godz. 16,30 do 21,00. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii to pojedziemy busem z parafii.
 8. W imieniu rodziny poszkodowanej w pożarze w Niedzicy , dziękuję za okazane wsparcie i złożone ofiary do puszki ub. niedzieli na ten cel kwoty 2750 zł.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.