Niedziela  Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 – Krośnica

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkim, którzy dziś składają swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza po modlitwie wiernych  składamy szczere Bóg zapłać. Od dziś rozpoczyna się w kościele tydzień Miłosierdzia.
  2. Jutro obchodzimy przeniesioną z 25 marca  Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu obchodzimy dzień świętości życia. Składamy też na każdej Mszy świętej przyrzeczenia duchowej adopcji. Deklaracje są wyłożone na stoliku przy wyjściu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Ochry Życia w naszej diecezji. Msze św. o 8:00, 18:00 Jutro też w poniedziałek o godz.18:00 w kościele św. Jadwigi w Nowym Targu peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Chętni na wyjazd prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, mile widziane stroje regionalne. Wyjazd o godz. 16,30 z pod kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 8:30 dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej otrzymają swoje książeczki do nabożeństwa. Po mszy spotkanie rodziców w salce.
  4. Przyszła niedziela  obchodzona jest w kościele , jako Niedziela Biblijna. W tym dniu w naszym kraju odbywa się VIII Narodowe  czytanie Pisma św. Jak każda druga niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła.
  5. U ministrantów można jeszcze nabyć prasę świąteczną : Dobre Nowiny 2 zł. dla dzieci Staś  10 zł. i Głos karmelu 20 zł.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.