Zamawianie intencji

Msza święta jest "szczytem i źródłem" całego kultu Bożego. W związku z jej szczególną rolą sprawujemy ją często w różnych intencjach jako "Msze święte dziękczynne", "za zmarłych", "w intencjach żywych" i inne.

Często Msza święta zamawiana jest z okazji różnych rocznic np.: "18 rocznicy urodzin", "jubileuszu małżeństwa", "odzyskania niepodległości", a także w szczególnych momentach dla rodziny, np.: "o szczęśliwy przebieg operacji matki", "o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości", "o szczęśliwe rozwiązanie dla żony". We wspólnej modlitwie łączą się również rozmaite grupy i społeczności, zamawiając Mszę świętą w intencji np.: "członków róży różańcowej", "mieszkańców ulicy....", czy chorej koleżanki - pracownicy sklepu, zakładu lub firmy".

Kto może zamówić Mszę świętą?

Każdy katolik może zamówić Mszę świętą w dowolnej i godziwej intencji. Kościół nikogo do nich nie zobowiązuje, ale zachęca.

Mszę świętą można zamówić w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania albo po Mszy Świętej. Zamówienie terminu nie jest tym samym, co zamówienie Mszy św.

Kto może zamówić Mszę świętą?