Chór

Chór został założony w 2007 roku na obchody 700–lecia lokacji wsi Kluszkowce i jest złożony z amatorów kochających muzykę.

Repertuar to przede wszystkim utwory o charakterze sakralnym jako że chór działa i występuje głównie przy tutejszej parafii, w swoim repertuarze ma również pieśni patriotyczne.

Od 2014 roku Chór współpracuje z Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach.

Chór występuje głównie  na uroczystościach parafialnych w Kluszkowcach, na uroczystościach kościelnych w sąsiednich miejscowościach, na uroczystościach organizowanych przez Gminę Czorsztyn. Chór występował też m.in. w Starym Sączu, w Czernej, na „Wieczorze Cecyliańskim” w Nowym Targu, w Spiskiej Starej Wsi na Słowacji, w Ludźmierzu na koncercie „Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani”, w Myczkowcach, w Dydni.

Chór jest organizatorem „Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim” – odbyły się  już 4 edycje tegoż festiwalu.

Od założenia chóru jego instruktorem muzycznym oraz dyrygentem jest Pan Józef Pańszczyk.