III Niedziela  Wielkanocna 14.04.2024 – Krośnica

1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywa się Niedzielą Biblijną , która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. Trwa dziś  w Polsce już VIII edycja Narodowego czytania Pisma Św. Grupa biblijna przygotowała cytaty z Pisma św. do osobistego rozważania  i wzięcia z koszyczka przy wyjściu z kościoła.
  2. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła.
  3. Przyszła niedziela  obchodzona jest w kościele, jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna  ona tydzień modlitw o powalania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. W tym tygodniu zapraszamy do Kluszkowiec na spotkanie w środę mężczyzn a w czwartek grupę biblijna  po mszy świętej wieczornej do salek.
  5. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Robotnika. Bardzo prosimy o wcześniejsze przygotowanie i uporządkowanie terenu wokół naszego kościoła. Niestety o. Piotr jeszcze z powodu zdrowotnych nie jest w stanie tego dopilnować, liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc. Podczas sumy odpustowej pragniemy podziękować Panu Marianowi – Kościelnemu za 25 lat jego posługi dla naszej społeczności.
  6. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu….
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  10. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w Kluszkowcach, śp. Mariusza Liptaka. Dobry Jezu …