Niedziela Palmowa – 24.03.2024- Krośnica

 1. Dziś rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Niedziela palmowa przypomina nam Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej Mszy Świętej. Po mszy o godz. 11: 00 rozstrzygnięcie konkursu na najwyższą i najładniejszą palmę. O godz. 15:00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Dziś tez zbiórka do puszek dla rodziny poszkodowanej przez pożar w Niedzicy.
 2.  W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie otwarta tylko we wtorek.
 3. Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne i świece tzw paschaliki. Ofiara po 10 zł. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Świece można wykorzystać do liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu Wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania
 4. Niestety w ostatnim tygodniu o. Piotr uległ kontuzji, co utrudnia organizację najbliższych uroczystych dni, bardzo prosi o zaangażowanie się w przygotowaniu liturgii Świętych Dni Triduum, poprzez śpiew, czy czytanie, komentarze, obmycie nóg, proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 5. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu:
  • Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę przed mszą świętą o godz. 17:00
  • W Wielką Środę po Mszy Świętej,
  • Wielka Sobota, pomiędzy święceniem pokarmów, oraz od 18:00 do 18:30 i po Wigilii Paschalnej.
 6. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym będą: w czwartek o 16:00, w piątek o 14:00 oraz w sobotę o 12.00. Obecność obowiązkowa.
 7. W liturgii 28 marca przypada Wielki  Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom, sprawowana będzie o godz. 19:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23:00.
 8.  Wielki Piątek – 29 marca, to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Obowiązuje post ścisły wszystkich od 16 do 65 roku życia, czyli jeden posiłek do syta bez mięsa. O godz. 15:00 rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego z koronką. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.15:00 wg następującego porządku: od godz. 15:00 -16:00, ul. o. Leona oraz młodzież przyjmująca sakrament bierzmowania, od 16:00 -17:00, ul. Nowotarska, od 17:00 -18:00, wszystkie pozostałe ulice. O godz. 18,00 Droga Krzyżowa, o 19:00 rozpocznie się liturgia Wlk. Piątku z adoracją krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najsw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23:00 .
 9. Wielka Sobota – 30 marca, to dzień  spoczynku Jezusa w grobie i oczekiwanie na Zmartwychwstanie. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 10:00 do 12:00 co 20 minut. W Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. O 18:30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19,00 na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Przynieśmy ze sobą świece. Również w tym dniu obowiązuje post aż do wieczornej liturgii.
 10. Wielkanoc – 31 marca, Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6:00 rano. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, wyniesienie feretrnów, pomoc strażaków. O godz. 10:45 kolejny dzień nowenny.
 11. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną przeznaczoną dla potrzebujących starszych osób.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.