V Niedziela Wielkiego Postu B – 17 03 2024 – Krośnica

 1. Liturgia dzisiejszej V niedziela Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania Meki Pańskiej. Mówi nam o tym symbol zasłoniętych krzyży. O godz. 15:00 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 2. Dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła 3694 zł. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu we wtorek 19 marca przypada  Uroczystość św. Józefa. Msze święte godzinie o 8:00 i wyjątkowo z powodu Misterium Męki Pańskiej o godzinie 17:00 .
 4. Serdecznie zapraszamy po mszy świętej wieczornej zapraszany do Kluszkowiec na Misterium Meki Pańskiej w wykonaniu artystów z Chicago. Informujemy że nie prowadzimy żadnych wejściówek na misterium które jest bezpłatne. Jedynie organizatorzy przy końcu poproszą o ofiarę na pokrycie kosztów technicznych spektaklu.
 5. W piątek po Mszy Świętej odbędzie się droga krzyżowa ulicami Krośnicy. Zapraszam do niesienia krzyża i rozważań mieszkańców poszczególnych ulic oraz klasy Szkoły Podstawowej w Krośnicy. Krzyż niesie po pięciu przedstawicieli każdej z tych grup, natomiast kolejna osoba czyta rozważanie danej stacji.
 6. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw paschaliki. Ofiara po 10 zl. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Świece można wykorzystać do liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu Wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania.
 7. W przyszła niedziela to Niedziela palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. o godz. 11:00 jak będzie pogada poświęcenie palm przy ołtarzu polowym z procesją do kościoła. Związku z pożarem Niedzicy, będzie zbiórka do puszek na pogorzelców
 8. Do dobrego przeżycia świąt konieczne jest także wsłuchanie się teksty liturgii, które kieruje do nas sam Bóg, zachęcam więc do zaangażowania się we wspólne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary, przez czytanie czytań lub śpiewanie psalmów wszystkie chętne osoby, zapraszam także do obmycia nóg 12 mężczyzn. Osoby które chciałyby w taki sposób się zaangażować zapraszam do zakrystii.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Kandydat na Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem Stanisław Gabryś wraz z kandydatami do Rady Gminy z terenu sołectwa Krośnica bardzo serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie, dziś o godzinie 18:00 w budynku remizy OSP Krośnica.
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.