IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 03 2024 – Krośnica

  1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywa się w liturgii niedzielą radości tzw. Laetaere”. Uświadamiamy sobie prawdę ze Bóg jest miłosierny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby budowlane naszego kościoła. O godz. 15:00 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
  2. W tym tygodniu zapraszany na drogę krzyżową w piątek o godz. 17:30. Ponadto w środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa z odczytywaniem podziękowań i próśb.
  3. Młodzież pragnie serdecznie zaprosić na wspólną modlitwę adoracji u stóp Krzyża w najbliższą sobotę 16 marca na godzinę 19.00.
  4. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki. Ofiara po 10 zł. Do nabycia w zakrystii. Świece można wykorzystać do liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu Wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania.
  5. U ministrantów jest do nabycia  Album o świętym Józefie , w cenie 25 zł.
  6. Już dziś informujemy że 19 marca po mszy św. wieczornej z misterium Meki Pańskie wystąpi w naszym Kościele  zespół z Chicago z USA. To grupa 80 aktorów głownie polonii  Polskiej polecany przez O. Wacława z USA . Wystąpią tylko u nas i w Bukowinie . Warto z korzystać i zarezerwować sobie czas. Jest co podziwiać i przeżywać. Treść , stroje , efekty świetlne stanowią całość.
  7. Trwa okres rozliczenia podatku dochodowego .Prawo polskie daje możliwość odpisania 1,5% na wybraną  przez siebie organizacje  pożytku publicznego. Zachęcamy zatem by samemu wskazać taką organizację np. Caritas ,Radio Maryja czy przytulisko SS Alb w Grywałdzie i inne. Również wpłacając na konto Parafii można  odpisać do 6 % dochodu na cele kultu religijnego.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.