XXVIII Niedziela Zwykła – 14 X 2018 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca jak w każda drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła, a w obchodzonym dziś 18 dniu Papieskim zbieramy do puszek na stypendia dla młodzieży z Fundacji JPII.

2. Zbliża się listopad, czas naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do zrobienia porządków na cmentarzu wokół grobów, zadbanie o groby tych, którzy już tu nie mają rodzin, ale ciała złożyli tu na cmentarzu, aby nie było grobów bez opieki. Prosimy o wyrzucanie śmieci do kontenerów.  W kościele są wyłożone kartki wypominkowe na miesiąc listopad.

3. Metropolita krakowski, zaprasza serdecznie naszą parafię na uroczystości związane z 40 rocznicą wyboru kardynała Wojtyły na Papieża. Wyjazd 16 we wtorek o godz. 7.20 spod szkoły. Koszt 35 zł przy zapisie. Kto jeszcze się nie zapisał może uczynić to jeszcze dzisiaj.

4. Oaza Dzieci Bożych Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w każdą środę o godzinie 16:00. Od tej środy także na 16:00 zapraszam młodzież która chciałaby rozpocząć formacje oazową

5. W liturgii w poniedziałek 15 października: Uroczystość św. Teresy od Jezusa, Doktora Kościoła i Reformatorki naszego Zakonu; we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego. Biskupa i Męczennika; w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia i w sobotę głównego Patrona naszej Archidiecezji św. Jana Kantego.

6. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się każdego dnia po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy o godzinie 8:30.

7. We wtorek 16 X kancelaria będzie nieczynna.

8. U ministrantów do nabycia gazeta Chrystus i Ty w cenie 2 zł. ciekawymi artykułami min. O św. JP II, O. Pio i na 100-lecie Niepodległej Ojczyzny.

9. Spotkanie ministrantów w sobotę o godzinie 10:00, a scholi o godzinie 11:00.

10. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

11. Kandydat na wójta Pan Stanisław Gawęda zaprasza wszystkich mieszkańców Krośnicy na spotkanie przedwyborcze, które odbędzie się w remizie OSP dzisiaj tj.14.10.2018 o godzinie 16:00. Celem spotkania jest przedstawienie planów i projektów na następne lata dla naszego sołectwa.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.