XXIX Niedziela Zwykła -21 X 2018 – Krośnica

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę na potrzeby kościoła. Na ten cel złożono 2713 zł, a także dziękujemy za ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży z okazji XVIII Dnia Papieskiego w kwocie 511,5  zł.

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce do danych statystycznych odbywa się tzw. liczenie wiernych.

3. Zachęcamy też do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Jest to nasz obowiązek moralny – pójście do wyborów.

4. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia dla świata i nas samych. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się każdego dnia po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy o godzinie 8:30.

5. Jutro w liturgii obchodzimy wspomnienie Jana Pawła II.

6. W przyszła niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, zachęcamy już do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustu dla zmarłych możemy wyprosić jedynie czystym sercem.  Na stoliku wyłożone są kartki wspominkowe na miesiąc listopad. W listopadzie modlimy się za zmarłych, codziennie w Kluszkowcach odprawiana jest msza św. za zmarłych oraz odmawiana koronkę do Miłosierdzia Bożego z wyczytywaniem imion zmarłych. Wypominki roczne można składać od listopada do końca roku i są one odprawiane w każdą niedzielę w kaplicy MB w Kluszkowcach.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy do końca roku. Szczegóły w kancelarii.

9. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 19:30.

10. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

11.  Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Dobremu Bogu polecamy zmarłych parafian w ubiegłym tygodniu: Jana Walkowicza z Krośnicy i Jakuba Kurpiela z Kluszkowiec. Wieczne odpoczywanie…

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

spotkanie ministrantów w poniedziałek po Mszy Świętej