XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2018 – Krośnica

1. Dziś kościół w Polsce obchodzi dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym w Pakistanie. Modlitwą i ofiarą do puszek wspierajmy chrześcijan w tym muzułmańskim kraju gdzie katolicy stanowią zaledwie 3% całej ludności.

2. W środę 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy wszystkie dzieci z naklejoną planszą.

3. W tym tygodniu 1 listopada tj. w czwartek w liturgii przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam ukazuje drogę do świętości. Porządek mszy świętych niedzielny. O godzinie 13:00 w Kluszkowcach Msza święta na cmentarzu z procesją i wypominkami za zmarłych parafian. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby cmentarza.

4. W piątek 2 listopada kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, czyli obchodzi dzień zaduszny. Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy im by i oni dołączyli do grona zbawionych. I tak za nawiedzenie kościoła lub kaplicy 1 i 2 listopada można uzyskać odpust za zmarłych a także od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za zmarłych zapisanych na wypominkach listopadowych przez cały miesiąc sprawowana jest msza święta w Kluszkowcach oraz w naszym kościele odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego z wyczytywaniem imion zmarłych. Wypominki roczne można składać od listopada do końca roku i są one odprawiane w każdą niedzielę w kaplicy MB w Kluszkowcach. Najbliższy piątek to także I piątek miesiąca. Taca pierwszo-piątkowa przeznaczona jest na misje. Spowiedź od godziny 15:30 a w sobotę 3 listopada rano odwiedziny chorych i I sobota miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ i różaniec o godzinie 16:00.

5.  Przypominamy, że parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku od 9 – 16 marca w cenie 2900 zł i 120 $. Zapisy do końca grudnia. Przy zapisie zaliczka 500 zł., a pozostała kwota do końca stycznia. Informacje w kancelarii parafialnej lub na afiszu.

6. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

7. W ubiegłą niedziele było prowadzone ogólnokościelne liczenie wiernych do celów statystycznych kościoła w Polsce. Do kościoła przyszło 357 osoby a na terenie Krośnicy zameldowanych jest dużo więcej osób. Nie mamy czym się pochwalić i jest to okazja do zastanowienia jak przeżywamy ten dzień poświęcony przede wszystkim Panu Bogu.

8. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego wczoraj śp. Leona Babiaka z Krośnicy oraz śp. Zygmunta Hryca z Kluszkowiec, którego pogrzeb będzie dziś o godzinie 14,00. Dobry Jezu…

12. Komunikat Policji:

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.