II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 – Krośnica

1. W czwartek  rozpoczynamy nasze Wielkopostne rekolekcje parafialne. Niech ten czas dany nam przez Boga zbliży nas do Niego. Rekolekcje poprowadzi o. Jakub Zawadzki, cysters z opactwa w Jędrzejowie. Spowiedź rekolekcyjna w piątek według programu. Program rekolekcji na stronie internetowej Parafii i na tablicy ogłoszeń oraz na kartkach przy wyjściu z kościoła. O godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
  2. Od czwartku również rozpoczną się rekolekcje szkolne w ramach zajęć szkolnych. Proszę rodziców i opiekunów o dopilnowanie tego obowiązku.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. O godz. 18:15 Droga Krzyżówa po mszy św. nabożeństwo. W sobotę odwiedzimy chorych. Taca pierwszopiątkowa na cele misyjne. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi o godz. 18:00. Założycielka Kół Żywego różańca bł. Paulina pragnęła wspomagać dzieła misyjne nie tylko poprzez modlitwę ale konkretne wsparcie finansowe w sobotę będzie wystawiona puszka do której będzie można złożyć ofiary, które będą przekazane misjonarzom.
  4. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki. Ofiara po 10 zł. Do nabycia w zakrystii lub u ministrantów.
  5. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowa  Biblia na Dobranoc , w cenie 25 zl. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny , 2 zł.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

Komunikaty :

Sołtys informuje, że do dnia 15 marca 2024 roku upływa termin płatności pierwszej raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty można dokonywać od 01.03 w domu sołtysa codziennie po godzinie 17

W przyszłą niedziele 3 marca w szkole w Kluszkowcach przeprowadzona zostanie akcja krwiodawstwa .Rejestracja  dawców w godzinach od 9 do 14. Zainteresowani  zgłaszają się z dowodem osobistym.

• Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

Nauki głosi o. Jakub Zawadzki

Czwartek 29.02.24

8.00 Msza święta z nauka dla wszystkich