I Niedziela Wielkiego Postu –18.02.2024 – Krośnica

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy. Temu niech służą rekolekcje  parafialne, które rozpoczniemy w przyszłą niedziele tj. 29 lutego. Rekolekcje poprowadzi o. Jakub Zawadzki, cysters z opactwa w Jędrzejowie. Program rekolekcji na stronie internetowej Parafii i na tablicy ogłoszeń oraz na kartkach przy wyjściu z kościoła.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ub. niedzielę na potrzeby budowlane kościoła  3609 zł. 50 gr oraz do puszki na  pogorzelców z Nowej Białej kwoty 2460 zł  i 10 Euro.
  3. Prosimy o wpłacanie ofiar na budowę alejki na cmentarzu do kwietnia od każdego domu po 400 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o 17:30. W niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można  uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W środę  zapraszamy na spotkanie do Kluszkowiec po mszy świętej wieczornej mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe a w czwartek  zainteresowanych Pismem świętym na spotkanie biblijne, które jest otwarte dla każdego, na każdym etapie, do salek.
  6. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowa Biblia na Dobranoc, w cenie 25 zł.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty …
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

Komunikat:

Wójt gminy Czorsztyn zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej powstania Żłobka dla dzieci w budynku po bibliotece w Kluszkowcach. Ankieta jest dostępna na stronie UG i FB do końca miesiąca.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Program Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych

Czwartek 29.02.24
8.00 Msza święta z nauka dla wszystkich
11.00 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 0-3