VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 – Krośnica

  1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Chorego pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i opuszczonych. Sakrament Namaszczeniach Chorych w naszym kościele będzie udzielany w drugi dzień naszych wielkopostnych rekolekcji 2 marca.
  2. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórka do puszek na pogorzelców z Nowej Białej a taca przeznaczona jest na potrzeby budowlane naszego kościołą.
  3. 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły: ilościowy, jeden posiłek do syta oraz jakościowy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych . Obowiązuje od 16 do 65 roku życia. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00 i 18:00.Taca z tego dnia przeznaczona jest jako jałmużna wielkopostna. Po mszy świętej wieczornej modlitwy do św. Józefa.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na drogę krzyżową w piątek przed Mszą Świętą o godz. 17:30. W niedzielne popołudnie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na Grób Pański.
  5. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się 29 lutego i potrwają do 3 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Jakub Zawadzki, Cysters z Jędrzejowa. W tym czasie odbędą się też rekolekcje szkolne. Program będzie podany w późniejszym terminie.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu:
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.