Program pielgrzymki do Ziemi Świętej

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 9 – 16 marca 2019

1. dzień: KRAKÓW – TEL AVIV BETLEJEM * Zbiórka na lotnisku w Krakowie – Balicach Wylot do Tel Avivu lądowanie w Tel Avivie Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2. dzień : AIN KAREM – JEROZOLIMA * Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Instytut Yad Waszem. Następnie Góra Syjon- kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

3. dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM * Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”, „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja, nocleg.

4. dzień: JEROZOLIMA * Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy- Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą żydowską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

5. dzień: HAJFA-CEZAREA NADMORSKA – NAZARET – KANA GALILEJSKA * Śniadanie. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej zwiedzanie Akweduktu. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nazaret — miejsce dzieciństwa Jezusa. Grota i Bazylika Zwiastowania NMP, oraz Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

6. dzień: GÓRA TABOR – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA * Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsca namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

7. dzień : BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE * Śniadanie. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu Chrztu Św., Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia (wejście i zwiedzanie Monastyru dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe- największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

8. dzień : TEL AVIV – KRAKÓW


Cena: 2900 PLN + 120 $

KAPELAN PIELGRZYMKI O. ROBERT STROJNY

Świadczenia

– noclegi – pokoje 2, 3 i os. z łazienkami, wyżywienie 2 i dziennie (śniadania i obiadokolację)

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu I

ZAPISY DO KOŃCA GRUDNIA 2018 W KLASZTORZE KARMELITÓW BOSYCH W KLUSZKOWCACH TEL 516 477989. PRZY ZAPISIE WPŁACAMY 500 ZŁ ZALICZKI | POZOSTAŁA KWOTA DO KOŃCA.