XXVII Niedziela Zwykła – 7 X 2018 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rehabilitację Katarzyny Kozłeckiej z Maniów. Na ten cel złożono 3102 zł. oraz po 200 koron norweskich i czeskich . Dziś natomiast wspieramy o. Krzysztofa Urbańskiego, pracującego na Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć swój dar serca na ten cel. Dziś także odpust w Mizernej, suma odpustowa o godz. 11.30.

2. W przyszła niedzielę tj 13 października obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie fundacja „Dzieło Nowego tysiąclecia” będzie kwestować do puszek na stypendia dla uczącej się młodzieży jako żywy pomnik JPII. Jest to także druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia i pokoju dla świata, dla naszych rodzin i nas samych. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się każdego dnia o godz. 17.00.

4. W przyszłą sobotę o godz. 15.30 spotkanie Róż różańcowych w salce przy klasztorze.

5. 16 października Kościół krakowski obchodzi 40 rocznicę wyboru kardynała Wojtyły na Papieża. Uroczysta msza św. w Centrum JPII w Krakowie o godz. 10.00. Z naszej parafii wyjazd o godz. 7.30 z placu kościelnego. Koszt 35 zł przy zapisie. Wiele osób się zapisuje, zajmuje miejsca, a w ostateczności nie jedzie, a autokar jest zamówiony i opłacony wcześniej według liczby zgłoszonych osób.

6. W kościele już są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Kartki proszę składać w zakrystii lub w kancelarii. Wielu z was zostawia zapisane wypominki po ławkach, po stolikach, a później są pretensje, że się nie czyta.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Rapciak Stanisława , Palica Marta , Machaj Beata , Kurnat Janina . W kaplicy: Bańka Helena i Koterba Helena.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.