XXVIII Niedziela Zwykła – 14 X 2018 -Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca jak w każda drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii, a w obchodzonym dziś 18 dniu Papieskim zbieramy do puszek na stypendia dla młodzieży z Fundacji JPII.

2. Zbliża się listopad, czas naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do zrobienia porządków na cmentarzu wokół grobów, zadbanie o groby tych, którzy już tu nie mają rodzin, ale ciała złożyli tu na cmentarzu, aby nie było grobów bez opieki. Prosimy o segregację śmieci. Dziękujemy tym, którzy opłacili miejsca grobów na następne lata. Dzięki tym opłatom inwestujemy w utrzymanie porządku na cmentarzu. W kościele są wyłożone kartki wspominkowe na miesiąc listopad i całoroczne. W listopadzie modlimy się za zmarłych. Codziennie odprawiana jest msza św. oraz odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Natomiast wypominki roczne są co niedziele w kaplicy MB z mszą św. o godz. 7.30. Wypominki roczne składamy do końca roku.

3. Metropolita krakowski, zaprasza serdecznie naszą parafię na uroczystości związane z 40 rocznicą wyboru kardynała Wojtyły na Papieża. Wyjazd 16 we wtorek o godz. 7.30 z placu przed kościołem. Kto jeszcze się nie zapisał może uczynić to jeszcze dzisiaj.

4. W tym tygodniu, 3 piątek miesiąca, a wiec całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu w naszym kościele z nabożeństwem różańcowym o 17.00. Po różańcu procesja ku czci Bożego Miłosierdzia. Adoracja według następującego porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Słoneczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00 – 10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, 10.00 – 11.00 – ul. Podhalańska, 11.00 – 12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 – ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 – ul. Karpacka, Borek i Szkolna, Leśna, 14.00 – 15.00 – ul. Przedszkolaków, Turystyczna, Cegielniana, Stylchen, 15.00 – 16.00 – ul. Karmelicka, 16.00 – 17.00 – ul. Zdrojowa, Modrzewiowa, Zielona.

5. W liturgii w poniedziałek 15 października: Uroczystość św. Teresy od Jezusa, Doktora Kościoła i Reformatorki naszego Zakonu; we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego. Biskupa i Męczennika; w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia i w sobotę głównego Patrona naszej Archidiecezji św. Jana Kantego.

6. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się każdego dnia o godz. 17.00.

7. We wtorek tj. 16.X kancelaria będzie nieczynna.

8. U ministrantów do nabycia gazeta Chrystus i Ty w cenie 2 zł. ciekawymi artykułami min. O św. JP O. Pio i 100-lecie Niepodległej Ojczyzny.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.