XXIX Niedziela Zwykła -21 X 2018 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę na potrzeby kościoła. Na ten cel złożono 2890 zł, a także dziękujemy za ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży z okazji XVIII Dnia Papieskiego w kwocie 1177 zł.

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce do danych statystycznych odbywa się tzw. liczenie wiernych.

3. Zachęcamy też do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Jest to nasz obowiązek moralny – pójście do wyborów.

4. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia dla świata i nas samych. Przypominamy, że w naszym kościele różaniec przed mszą św. wieczorną o godz. 17.00.

5. Jutro w liturgii obchodzimy wspomnienie Jana Pawła II.

6. W piątek 26 października zapraszamy do naszego kościoła na Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. W godzinach od 9.00 – 13.00 wystąpią dzieci i młodzież. Druga część rozpocznie się od mszy św. od godz. 17.30, której towarzyszyć będzie nasz chór parafialny i po mszy św. nastąpi dalszy ciąg przeglądu.

7. W przyszła niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

8. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, zachęcamy już do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustu dla zmarłych możemy wyprosić jedynie czystym sercem. Okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie rano i wieczorem podczas mszy św. i nabożeństwa różańcowego. W kościele są wyłożone kartki wspominkowe na miesiąc listopad i całoroczne. W listopadzie modlimy się za zmarłych. Codziennie odprawiana jest msza św. oraz odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Natomiast wypominki roczne odprawiane są niedziele w kaplicy MB z mszą św. o godz. 7.30. Wypominki roczne składamy do końca roku.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy do końca roku. Szczegóły w kancelarii.

10. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 18,30 .

11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Dobremu Bogu polecamy zmarłych parafian w ubiegłym tygodniu: Jana Walkowicza z Krośnicy i Jakuba Kurpiela z Kluszkowiec. Dobry Jezu…

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.