XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2018 – Kluszkowce

1. Dziś kościół w Polsce obchodzi dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym w Pakistanie. Modlitwą i ofiarą do puszek wspierajmy chrześcijan w tym muzułmańskim kraju gdzie katolicy stanowią zaledwie 3 % całej ludności.

2. W środę 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych z procesją o godz. 17,00.Zapraszamy wszystkie dzieci z naklejoną planszą.

3. W tym tygodniu 1 listopada tj. w czwartek w liturgii przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam ukazuje drogę do świętości. Porządek mszy świętych: o 7,30 w kaplicy i w kościele o godz. 9,30. Nie będzie mszy świętej w kościele o godzinie 11,30 i wieczornej 17,30. O godzinie 13,00 będzie Msza święta na cmentarzu z procesją i wypominkami za zmarłych parafian. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby cmentarza i kaplicy. Dziękujemy firmie p. Romana Plewy, firmie Czorsztyński i Grzegorzowi Wolskiemu a także projektantowi p. Markowi Mszanikowi i Rafałowi Babiakowi za projekt alejki i zagospodarowanie placu przy krzyżu.

4. W piątek 2 listopada kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, czyli obchodzi dzień zaduszny . Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy im by i oni dołączyli do grona zbawionych. I tak za nawiedzenie kościoła lub kaplicy 1 i 2 listopada można uzyskać odpust za zmarłych a także od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za zmarłych wypominkach listopadowych przez cały miesiąc sprawowana jest msza święta a wieczorem różaniec z wypominkami tj. odczytywanie imion naszych zmarłych. Jest to też I piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 16,30 a rano odwiedzimy chorych. Taca pierwszo-piątkowa przeznaczona jest na misje. 3 listopada – I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych z nabożeństwem.

5. Zapraszamy chłopców w wieku szkolnym, którzy pragną zostać ministrantami, o zgłoszenie się do opiekuna o.Tomasza lub w szkole do o. Marcina. Zbiórki odbywają się w soboty.

6. Przypominamy, że parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku od 9 – 16 marca w cenie 2900 zł i 120 $. Zapisy do końca grudnia. Przy zapisie zaliczka 500 zł., a pozostała kwota do końca stycznia. Informacje w kancelarii parafialnej lub na afiszu.

7. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny oraz miesięcznika Głos Karmelu.

8. W ubiegłą niedziele było prowadzone ogólnokościelne liczenie wiernych do celów statystycznych kościoła w Polsce. Do kościoła przyszło 603 osoby a na terenie parafii zameldowanych jest 1912 osób. Jak widzimy nasza parafia nie ma czym się pochwalić a raczej dobrze się zastanowić gdzie jesteśmy i co robimy w ten dzień poświecony Panu Bogu.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego wczoraj śp. Leona Babiaka z Krośnicy oraz śp. Zygmunta Hryca, którego pogrzeb będzie dziś o godzinie 14,00. Dobry Jezu…

12. Komunikat Policji:

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.