Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2018 – Kluszkowce

1. Dziś w liturgii przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam ukazuje drogę do świętości. Porządek mszy świętych: o 7,30 w kaplicy i w kościele o godz. 9,30. Nie będzie mszy świętej w kościele o godzinie 11,30 i wieczornej o 17,30. O godzinie 13,00 będzie Msza święta na cmentarzu z procesją i wypominkami za zmarłych parafian. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby cmentarza i kaplicy. Za nawiedzenie kościoła lub kaplicy 1 i 2 listopada można uzyskać odpust za zmarłych a także od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, to jest: spowiedź i komunia święta, odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz pomodlić się wg intencji Ojca Świętego. Wg obowiązujących przepisów odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę. Odpust zupełny to darowanie kary za grzechy odpuszczone ale nie odpokutowane. Często zmarły już nie ma czasu na pokutę bo spowiada się w ostatnich godzinach życia. Stąd kościół przychodzi z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym poprzez modlitwę.

2. W piątek 2 listopada kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, czyli obchodzi dzień zaduszny. Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy im, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Za zmarłych przez cały miesiąc sprawowana jest msza święta, a wieczorem różaniec z wypominkami tj. odczytywanie imion naszych zmarłych. Jest to też I piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 16,30 a rano odwiedzimy chorych. Taca pierwszopiątkowa przeznaczona jest na misje.

3. 3 listopada – I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych z wypominkami. Po Mszy św. wieczornej Grupa Biblijna zaprasza na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które odbywać się będą w każdą I sobotę miesiąca po mszy świętej wieczornej.

4. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny .

5. W naszej parafii organizujemy warsztaty dialogu małżeńskiego. Może w nich uczestniczyć maksimum 10 par. Od 20 listopada w czwartek o godz. 18.30, co dwa tygodnie przez osiem spotkań, będziemy pogłębiać więzi małżeńskie i uczyć się głębokiej miłości w relacji poprzez dialog. Warsztaty poprowadzi para małżeńska, która niejednokrotnie w całej Polsce takowe warsztaty już prowadziła. Koszt warsztatów to 150 zł od pary za całość tzn. materiały do pracy i inne „rarytasy”, które uprzyjemnią spotkanie i wzajemny dialog. Zapisy do 15 listopada u o. Marcina.

6. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego śp. Leona Babiaka z Krośnicy, którego pogrzeb będzie 2 listopada o godzinie 13,00. Dobry Jezu …