XXXI Niedziela Zwykła – 4 XI 2018 – Kluszkowce

1. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną dusze. W pozostałe dni roku można zyskać odpust cząstkowy. Dziękujemy za ofiarę złożoną na wypominki listopadowe, a także za kwestę na cmentarzu, gdzie członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 8 057 zł oraz 10 dolarów i 5 euro. Przez cały listopad rano sprawowana jest msza św. za zmarłych, wieczorem różaniec z wczytywaniem imion zmarłych.

2. W sobotę 10 listopada w liturgii wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

3. W przyszła niedzielę 11 listopada obchodzimy Narodowe święto – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji Wójt Gminy Czorsztyn i Związek Podhalan odział Kluszkowce, zapraszają na uroczystości gminne do Kluszkowiec. W programie o godz. 12.00 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, po mszy św. cześć patriotyczno – artystyczna związana z poświęceniem odnowionego pomnika. Szczegóły na afiszach. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 11.30 w kościele tylko o 12.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych w każdym domu.

4. U ministrantów jest do nabycia książeczka: „Mała Księga Patrioty” z dwoma płytkami z pieśniami patriotycznymi w cenie 15 zł.

5. Już dziś informujemy o zbliżającym się odpuście ku czci św. Rafała Kalinowskiego, Patrona naszego kościoła, który będziemy obchodzić 18 listopada. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o dr Piotr Nyk OCD z Krakowa.

6. W naszej parafii organizujemy warsztaty dialogu małżeńskiego. Może w nich uczestniczyć maksimum 10 par. Od 20 listopada w czwartek o godz. 18.30, co dwa tygodnie przez osiem spotkań, będziemy pogłębiać więzi małżeńskie i uczyć się głębokiej miłości w relacji poprzez dialog. Warsztaty poprowadzi para małżeńska, która niejednokrotnie w całej Polsce takowe warsztaty już prowadziła. Zapisy do 15 listopada u o. Marcina.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, a turystom, gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.