XXXII Niedziela Zwykła – 11 XI 2018 – Kluszkowce

1. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Rafała Kalinowskiego – Patrona kościoła. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie o dr Piotr Nyk z Krakowa. Po sumie procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie procesji, figur. feretronów, sztandarów. Nawet jeśli warunki pogodowe będą złe na zewnątrz to procesja będzie w środku kościoła.

3. Również w przyszłą niedzielę obchodzony jest w kościele II Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji będzie kwesta do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 12 listopada: wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika, we wtorek: Świętych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, w piątek wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia, a w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej. Ponadto w tym tygodniu w naszym Zakonie obchodzimy 14 listopada wspomnienie wszystkich zmarłych naszego Zakonu, a 15 Wszystkich Świętych naszego Zakonu.

5. W piątek 16 listopada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu według następującego porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Słoneczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00-10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, 10.00-11.00 – ul. Podhalańska, 11.00-12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00-13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00-14.00 ul. Karpacka, Borek i Szkolna, Leśna, 14.00 – 15.00 ul. Zielona ,Przedszkolaków, Turystyczna, Cegielniana, Stylchen, 15.00-16.00 ul. Karmelicka, 16.00-17.00 ul. Zdrojowa, Modrzewiowa. Po różańcu za zmarłych procesja do Bożego Miłosierdzia.

6. U ministrantów jest do nabycia książeczka: „Mała Księga Patrioty” z dwoma płytkami z pieśniami patriotycznymi w cenie 15 zł.

7. W naszej parafii organizujemy warsztaty dialogu małżeńskiego. Może w nich uczestniczyć maksimum 10 par. Od 22 listopada w czwartek o godz. 18.30, co dwa tygodnie przez osiem spotkań, będziemy pogłębiać więzi małżeńskie i uczyć się głębokiej miłości w relacji poprzez dialog. Warsztaty poprowadzi para małżeńska, która niejednokrotnie w całej Polsce takowe warsztaty już prowadziła. Zapisy do 15 listopada u o. Marcina.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.