XXXIII Niedziela Zwykła – 18 XI 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiaj przeżywamy zewnętrzną Uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego – Patrona naszego kościoła parafialnego. Sumie odpustowej przewodniczy o godz.11.30 i słowo Boże wygłosi o. prof Piotr Nyk ,Karmelita z Krakowa. Po sumie procesja. W dniu odpustu otwórzmy nasze serca, dzieląc się wiarą i posiłkiem z naszymi gośćmi.

2. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest II Światowy Dzień Ubogich. Na ten cel będzie prowadzona kwesta do puszek przy wyjściu z Kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 19 listopada bł. Salomei – zakonnicy, we wtorek: św. Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie Ofiarowania NMP, czwartek: wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i Męczennicy, w sobotę: św. Męczenników Wietnamskich: Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy. W przyszła niedzielę odpust w Nowej Białej.

4. Przyszła niedziela to niedziela Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny.

5. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki chórów kościelnych i organistów, pragnę podziękować naszym chórzystom, Panu Organiście i scholi za ubogacanie liturgii, i życzyć nadal pięknego głosu oraz radości uwielbienia Pana śpiewem.

6. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych. Przypominamy, że w naszym kościele wypominki z różańcem przed mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.00, a rano msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.

7. U ministrantów można jeszcze nabyć książeczki pt. „Mała księga patrioty” z dwoma płytkami pieśni patriotycznych i żołnierskich w cenie 15 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego śp. Józefa Bąka. Dobry Jezu…….

11. W przyszła niedzielę na każdej Mszy Świętej mężczyźni ze wspólnoty Św. Józefa będą dawać świadectwo swojego życia wiarą w Boga na co dzień oraz będą zachęcać do utworzenia podobnej grupy przy naszej parafii. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają także na projekcję filmu „Odważni” w tym dniu o godzinie 14:00, filmu o tym jak żyć wiarą we współczesnym świecie i być dumnym z jej posiadania.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele przeszkód na drodze wiary, ale Mężczyzna Świętego Józefa to człowiek, który szuka Boga w swoim życiu i tak odkrywa rolę jako mężczyzny, który dostrzega potrzeby inne niż poszukiwanie mocy i przywilejów dla siebie. Jednak jako mężczyźni otrzymujemy wsparcie od towarzyszy którzy „wspierają się nawzajem i wzajemnie się budują” (1Tes 5,11) i trwają w Bogu(Jan 15). W rezultacie Mężczyzna Świętego Józefa jest spełniony przez odkrywanie radości życia Bożego w celach, jakie odkrywa dla swojego życia (Kol. 1,9-12). W skrócie: jak św. Józef był najbliższym człowiekiem Jezusa, tak my staramy się być ludźmi, którzy zobowiązują się wobec Jezusa Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela.

12. W przyszłą niedzielę zbiórka na pogorzelców z Kacwina.

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.