UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 XI 2018 – Kluszkowce

1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu. Z tej racji po mszy św. będzie nabożeństwo.

2. W dzisiejszych czasach istnieje wiele przeszkód na drodze wiary, ale mężczyzna św. Józefa to człowiek, który szuka Boga w swoim życiu. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Mężczyzn, którzy dadzą świadectwo swego życia wiarą w Boga. O godzinie 14 zapraszamy do salki na film „Odważni”, o tym jak żyć wiarą we współczesnym świecie i być dumnym z jej posiadania oraz pragnących założenia takiej grupy w naszej Parafii.

3. W związku z pożarem 2-ch gospodarstw w Kacwinie dzisiaj wspieramy pogorzelców poprzez ofiarę do puszek.

4. Dziękujemy za liczny udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Rafała Kalinowskiego – Patrona kościoła, a szczególnie służbie ołtarza, chórowi parafialnemu, paniom i panom niosącym figury i baldachim, pocztom sztandarowym Związku Podhalan oraz OSP, a także tym, którzy przyszli w strojach regionalnych.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o Matce Bożej będą wieczorem o 17.30, by umożliwić dzieciom i młodzieży liczny udział w tych mszach, które rozpoczną się od 3 grudnia.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek św. Andrzeja Apostoła, a sobotę 1 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Przed mszą św. zmiana tajemnic różańcowych, a po mszy św. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

7. W piątek 30 listopada ostatni różaniec z wypominkami i msza św. gregoriańska za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. Natomiast do końca roku można składać jeszcze wypominki roczne.

8. Chętne pary małżeńskie zapraszamy na kurs małżeński. Jest to seria siedmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Prowadzącymi kurs są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja przymierze katolików na rzecz ewangelizacji misji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18. 30. Zapisy, dodatkowe informacje u o. Marcina.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.