XXVI Niedziela Zwykła – 30 IX 2018 – Kluszkowce

1. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rehabilitację Katarzyny Kozłeckiej z Maniów.

2. Dziś Sołtys wsi Kluszkowce Pan Wojciech Bednarczyk zaprasza na zebranie wiejskie do Sali GOK-u o godz. 15. Również Zarząd Związku Podhalan, oddział Kluszkowce, zaprasza na zebranie otwarte o godz. 18.00 w Sali GOK – u. Wszystkich przyjaciół i członków Związku zaprasza Prezes pan Jan Bednarczyk.

3. Przypominamy, że od jutra tj. 1 października do 31 marca przyszłego roku ulega zmianie czas odprawiania mszy św. wieczornej. Zarówno w niedzielę jak i w tygodniu msza św. wieczorna o godz. 17.30.

4. Rozpoczyna się październik miesiąc modlitwy różańcowej. Już dziś przed mszą św. wieczorną o godz. 18.30, rozpoczniemy procesją w kościele nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe przed mszą św. wieczorną o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału. Za pobożne odmówienie cząstki różańca publicznie możemy odzyskać odpust zupełny.

5. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek 1 października przypada uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Doktora Kościoła i Patronki misji. Uroczysta msza św. wieczorem z homilią, z poświęceniem płatków i ucałowaniem relikwii. Ponadto we wtorek obchodzimy wspomnienie Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu i w piątek św. Faustyny.

6. Również w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo po różańcu w intencji powołań. W piątek nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych. Spowiedź w te dni od godz. 16.30 do 18.30. W piątek odwiedziny chorych, a taca przeznaczona jest na cele misyjne.

7. Spotkanie do bierzmowania klasy 7 w najbliższy piątek tj. 5 października o godz. 16.00 w salce.

8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku od 9 – 16 marca w cenie 2900 zł i 120 $. Zapisy do końca grudnia. Przy zapisie zaliczka 500 zł., a pozostała kwota do końca stycznia. Informacje w kancelarii parafialnej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : ……… W kaplicy: ………

10. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.