XXV Niedziela Zwykła – 23 IX 2018 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na leczenie i rehabilitacje Mateusza. Na ten cel złożono 2107 zł. W przyszłą niedzielę będziemy również prosić o wsparcie na rehabilitację Katarzyny Kozłeckiej z Maniów.

2. W liturgii w tym tygodniu: w czwartek : św. Wincentego a’Paulo, Kapłana, w piątek: św. Wacława – Męczennika, a w sobotę: święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała. Od tego dnia po każdej mszy na zakończenie będzie odmawiany w kościele tzw. egzorcyzm prosty do św. Michała Archanioła.

3. W przyszłą niedzielę przed mszą św. wieczorną rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe procesją w kościele o 18. 30.

4. Chłopców w wieku szkolnym, którzy pragną zostać ministrantami, prosimy o zgłoszenie się do opiekuna o.Tomasza lub w szkole do o. Marcina. Zbiórki w soboty.

5. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku od 9 – 16 marca w cenie 2900 zł i 120 $. Zapisy do końca grudnia. Przy zapisie zaliczka 500 zł., a pozostała kwota do końca stycznia. Informacje w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą sobotę 29 września odbędzie się IX pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii i kancelarii do czwartku tj. 27 września. Koszt 30 zł.

7. Zostały już zakończone prace brukowe dotyczące drogi dojazdowej i placu . W związku z tym prosimy by nie stawiać samochodów i nie jeździć samochodami po chodniku przy kościele, gdyż nie jest przystosowany chodnik na samochody. Jest już na tyle placu utwierdzonego, że dla wszystkich pojazdów jest miejsce.

8. Informujemy, ze od wtorku tj.25 września będzie można zamówić intencje mszalne na przyszły rok do 30 czerwca w kancelarii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Ubik Krystyna i Maria , Groń Danuta i Winczowska Maria. W kaplicy: Danuta Jandura i Zwydak Iwona .

10. Proszono nas o ogłoszenie:
– Sołtys wsi Kluszkowce Pan Wojciech Bednarczyk zaprasza na zebranie wiejskie do Sali GOK-u 30 września o godz. 15.Również ,Zarząd Związku Podhalan oddział Kluszkowce zaprasza na zebranie otwarte 30 września o godz. 18.00 w Sali GOK – u. Wszystkich przyjaciół i członków Związku zaprasza Prezes pan Jan Bednarczyk.
– Natomiast dzisiaj zapraszamy na XIII Festyn szkolny „Zdrowo i wesoło” do amfiteatru przy szkole. Rozpoczęcie o godz. 14.00.
– W przyszłą niedzielę 30 września w Sanktuarium w Ludźmierzu o godz. 11,00 będzie sprawowana Msza św. na zakończenie sezonu rowerowego. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w uroczystości.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.