III Niedziela Zwykła – 27 I 2019 – Kluszkowce

1. Słowo, które głosi Chrystus, to nie zbiór twierdzeń lecz droga do świętości, zbawienia i szczęścia wiecznego.

2. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę 30 stycznia na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania do św. Józefa przy jego ołtarzu w bocznej kaplicy.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, w czwartek 31 stycznia św. Jan Bosko – kapłana a w sobotę 2 lutego- święto Ofiarowania Pańskiego, znane w Polsce jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Uobecniamy w tym dniu wydarzenie związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Jezusa i ofiarowania Go Bogu. Na pamiątkę tego wydarzenia przynosimy do kościoła gromnice, które będą poświęcone podczas każdej mszy św. W tym dniu msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu obchodzimy w Kościele także Dzień życia konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc klasztorom kontemplacyjnym. W tym dniu nasza parafianka Klaudia Kowalczyk otrzymuje habit i rozpoczyna nowicjat w klasztorze kontemplacyjnym Karmelitanek Bosych w Zakopanem. Otoczmy ją naszą modlitwą.

4. Również w tym tygodniu pierwszy piątek, sobota miesiąca. W piątek po mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ. Taca przeznaczona jest na misje. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30. Spowiedź w te dni od godz. 16.00-18.00. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Będzie chodził tylko jeden kapłan dlatego też bądźmy cierpliwi jeśli przyjdzie kapłan trochę później.

5. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Komunikat Związku Podhalan: Związek Podhalan Oddział Kluszkowce serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na XIII edycję zawodów narciarskich „O Puchar Gorców”, które odbędą się w dniu 03.02.2019 r. o godz. 10.00 w stacji narciarskiej „Czorsztyn S-ki”. Zawody rozpoczną się mszą św. na Górze Wdżar.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.