XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024 – Kluszkowce

 1.  Rozpoczął się czas wakacji i urlopów . Wieli z nas udaje się na zasłużony odpoczynek. Niech to tez będzie czas pogłębienia naszej wiary. 
 2. Zapraszamy dziś na sumę góralska  o godz. 11,30  a o godz. 18,30 zakończenie nabożeństw czerwcowych. Procesja z figurą NSPJ w kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii  w środę 3 lipca  święto św. Tomasza Apostoła , w czwartek w naszej archidiecezji obchodzimy rocznicę poświęcenia  Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 4.   Ponadto w tym tygodniu przypada też I czwartek piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 6,30 d0 7,15  i popołudniu od 18,00 do 19,30. W czwartek i w piątek nabożeństwo po mszy świętej  a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18,00. W piątek tez odwiedzimy chorych w domach. Taca pierwszopiatkowa na cele misyjne.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie  Rady Parafialnej. Ub. niedzieli członkowie Rady zebrali tzw. wpisowego na potrzeby kościoła  kwotę 60 850 + przelew na konto 1500 zł. Jak widać trwają dalsze prace wewnątrz  kościoła a doszło tez dodatkowe prace jak wymiana instalacji elektrycznej ,  sygnalizacyjnej czy nagłośnienia , które będą nas kosztować razem około miliona złotych. Ofiarę złożyło 240 rodzin tj. 62% parafian. Bóg zapłać.
 6.  U ministrantów do nabycia jest do nabycia  dla dzieci Staś oraz kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 zł..
 7. W przyszła niedziele w naszym kościele  rozpoczyna się nowenna przed uroczystością MB Szkaplerznej, Patronki Naszego Zakonu. Codziennie wieczorek po msza św. z okolicznościowym kazaniem a po mszy św. nabożeństwo z odczytywaniem próśb podziękowań do Matki Bożej Szkaplerznej 
 8. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Plewa Lidia,  Beata Gardoń, Krystyna Walicka, Anna Dziatkowicz. W kaplicy : Pasich Lucyna i Knapczyk Małgorzata .
 9. Tradycyjnie SS Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą Parafie na nowennę do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15,15 ,  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 20 lipca.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Przypominamy że Firma ECOLOGIC , 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.