XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2024 – Kluszkowce

 1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów . Warto ten czas  wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.  
 2. Dziś w naszym Zakonie rozpoczyna się nowenna do MB Szkaplerznej. Codziennie przed mszą świętą wieczorową godzinki do NMP o 18:35, po mszy św.  nabożeństwo z litanią do MB Szkaplerznej, odczytywanie próśb i podziękowań. Po mszy św. okazja do przyjęcia  Szkaplerza. O prowadzenie godzinek prosimy Róże Różańcowe.
 3. W tym tygodniu w liturgii  w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, w czwartek  11 lipca  święto św. Benedykta opata, Patrona Europy, w piątek w NZ wspomnienie świętych rodziców św. Teresy od DzJ  Ludwika i Marię Martine,  w sobotę  wspomnienie św. Teresy  od Jezusa Solar, dziewicy NZ.
 4.  U ministrantów do nabycia są  kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 zl.
 5. Karmelitański Ośrodek Powołaniowy wyraża wdzięczność dla całej Parafii, za wsparcie organizatorów Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej podczas kiermaszu w dniu 23 czerwca. O. Sylwester zaprasza młodych w wieku od 18- 35 lat do uczestnictwa  w tych wydarzeniu w dniach 25-28 lipca do Czernej.
 6. W przyszła niedziela jak każda II niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Jak widać prace postępują szybko. Prosimy o ofiarność na ten cel.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Szeliga Katarzyna, Szewczyk Magdalena, Stach Bernadeta, Bańka Beata. W kaplicy: Bednarczyk Krystyna, Bednarczyk Barbara, Foltyn Agnieszka.
 8. Tradycyjnie SS Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą Parafie na nowennę do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15,15,  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 20 lipca.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 10. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego naszego parafianina  Kazimierza Kopytko. Dobry Jezu  ….
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.