XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024 – Kluszkowce

 1.  U progu wakacyjnego czasu pamiętajmy, że od Boga i jego przykazań nie ma wakacji . Na urlop warto zabrać tez różaniec czy biblie. Nie zapominajmy,  że każda niedziela  to drogowskaz na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić bo szatan nie odpoczywa, nie ma wakacji.
 2. Zapraszamy dziś na sumę góralska. Dzisiaj tez członkowie Rady Parafialnej przyjmują wpisowe na dalsze prace termo modernizacyjne kościoła. Teraz prace będą trwały wewnątrz kościoła.
 3. Zachęcamy do udziału w  nabożeństwach  czerwcowych , które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18:30 w kaplicy w niedziele po mszy oraz w kapliczce przy ul. Szkolnej  o godz. 19:00. W przyszłą niedzielę  zakończenie nabożeństw z procesja w kościele .
 4. W tym tygodniu w liturgii  24 czerwca w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę 29  czerwca Uroczystość  świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę w kościołach przeznaczone są jako dar na działalność  Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietrze ”. Msze święte w tym dniu o 6:30, 11:30 i 19:00. Jest to też dzień imienin O. Piotra, katechety. Otoczmy Go w tym dniu naszą modlitwą.
 5.   Sumie dziś  przewodniczy  o. Sylwester  który  odprawia swoją mszę prymicyjną . Przed kościołem trwa się  kiermasz książek (używanych i nowych) i dewocjonaliów (m. in. krzyży, obrazów i ręcznie plecionych różańców) organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy . Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 25 do 28 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maśnica Monika , Janina Firek , Monika Kamyk , Izabela Grzybek , Jadwiga Świątkowska . W kaplicy : Pierwoła Bożena , Plewa Danuta .
 7. Do związku małżeńskiego przygotowuje się : Szymon Jacek Wójcik , kawaler z Łukowicy i Marcelina Zofia Kowalczyk , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź  trzecia.
 8. Zapraszamy wraz z Wójtem Gminy Krościenko nD, Sołtysem, Radą Sołecką, OSP Krośnica i KGW zapraszamy na Mszę Świętą oraz „biesiadę sołecką” na rozpoczęcie lata na Górze Lubań w niedzielę 30 czerwca o godz. 14:00.
 9. Tradycyjnie SS Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą Parafie na nowennę do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15:15.  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 20 lipca.
 10. Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością intelektualna , dziękuje wszystkim ofiarodawcą którzy w ub. niedzieli kwotą 2870 zł. wsparli to dzieło .
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 12. Firma ECOLOGIC , 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.