XI Niedziela Zwykła -16.06.2024- Kluszkowce

 1. Dziś kościół krakowski raduje się nowym błogosławionym ks. Michałem Rapaczem ofiarą komunizmu powojennego w Polsce , zamordowanego w 1946 roku.
 2. Dziękujemy za ofiarę 4870 zl. złożoną na tacę ub niedzieli. Natomiast w przyszłą niedziele tj 23 czerwca członkowie Rady Parafialnej będą przyjmować tzw wpisowe na dalsze prace w kościele, które rozpoczną się od poniedziałku.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18,30 w kaplicy w niedziele po mszy oraz w kapliczce przy ul. Szkolnej o godz. 19,00.
 4. Rok szkolny dobiega końca. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będzie w piątek 21 czerwca o godz. 9,00.
 5. W tym tygodniu w liturgii 17 czerwca w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta. W piątek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 6,30 do 19,00 wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna od 8-9 Strażacka, Kamieniarska , Zielona, od 9-10 Szkoła Podstawowa, od 10-11 Wspólna , Polna, Gorczańska Modrzewiowa od 11-12 Pienińska, Stylchyn, Szkolna Gospodarcza ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka od 16-17 Kamieniarska, Przedszkolaków, od 17-18 Róże różańcowe O 18,30 litania do NSPJ procesją ku czci Bożego Miłosierdzia. Po procesji msza święta wieczorna.
 6. W przyszła niedziele o godz. 9,30 pożegnanie O. Grzegorza. Po zakończeniu roku szkolnego zostaje przeniesiony do Katowic do nowej pracy duszpasterskiej. Dziękujemy za posługę w naszej parafii a sumie będzie przewodniczył o. Sylwester który odprawi swoją mszę prymicyjną . Przed kościołem odbędzie się również kiermasz książek (używanych i nowych) i dewocjonaliów (m. in. krzyży, obrazów i ręcznie plecionych różańców) organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity
  dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 25 do 28 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Hagowska Maria, Hagowska Dorota , Górecka Danuta , Jandura Agata, Babiak Anna . W kaplicy : Weronika Pierwoła, Brzegowska Stanisława , Kaczmarczyk Janina .
 8. Do związku małżeńskiego przygotowuje się : Szymon Jacek Wójcik , kawaler z Łukowicy i Marcelina Zofia Kowalczyk , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź druga.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 10. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach serdecznie zaprasza na XVII FESTYN „ZDROWO I WESOŁO” , dziś tj 16 czerwca 2024 r. Rozpoczęcie festynu o godz. 15:00 w amfiteatrze przy szkole.
 11. Dziś przy wyjściu z Kościoła Towarzystwo na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna w Szczawnicy prowadzi w naszej parafii kwestę na rzecz budowy budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób na Szlachtowej.
 12. Firma ECOLOGIC , 3 lipca przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9,00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.