X Niedziela Zwykła – 09.06.2024 – Kluszkowce

 1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne Parafii. Prace przy dachu zostały już zakończone . Zostało jeszcze do wymiana  duże okno w dachu i wszystkie okna kościele.  Na ten cel w niedziele 23 czerwca członkowie Rady Parafialnej będą przyjmować tzw. wpisowe. Do końca czerwca Rada Parafialna oczekuje ofert na płatne  sprzątanie w kościele.
 2.  Trwają nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18:30 w kaplicy w niedziele po mszy oraz w kapliczce przy ul. Szkolnej  o godz. 19:00 .
 3. W tym tygodniu w liturgii 10 czerwca we wtorek wspomnienie  św. Barnaby apostoła, w środę w NZ bł. Alfonsa Marii Mazurka , kapłana, męczennika i towarzyszy, ofiar II wojny. W czwartek św. Antoniego opata.  
 4. 15 czerwca w Krakowie zakończenie kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja  ks. Michała Rapacza. Dla chętnych na te uroczystości w zakrystii lub w kancelarii do 14 czerwca są do odebrania karty wstępu.
 5.  W przyszła niedzielę sumie będzie przewodniczył  O. Wacław Lech z USA z racji 50 lecia kapłaństwa .Dobrze nam wszystkim znany , który rozpoczynał budowę naszego kościoła.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Janicka Maria Żychowska Joanna i Barbara  Nayger. W kaplicy: Łapczyńska Wiesława, Pierwoła Maria, Hryc Krystyna .
 7. Do związku małżeńskiego przygotowuje się : Szymon Jacek Wójcik, kawaler z Łukowicy i Marcelina Zofia Kowalczyk, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź  pierwsza.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 9.  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach serdecznie zaprasza na XVII FESTYN „ZDROWO I WESOŁO”,  który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2024 r. Rozpoczęcie festynu o godz. 15:00 w amfiteatrze przy szkole.
 10. W przyszła niedzielę Towarzystwo na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna w Szczawnicy przeprowadzi w naszej parafii kwestę na rzecz budowy budynku mieszkalno-usługowego dla tych osób  na Szlachtowej.
 11. Firma ECOLOGIC, 3 lipca przeprowadzi zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  sprzęt RTV i AGD. Sprzęt należy dostarczyć do godz. 9:00 lub wcześniej. Dochód firma przeznaczana na pomoc misja
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.