IX Niedziela Zwykła – 2.06.2024 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego ciała. Za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, za udział sztandarów feretronów, dzieci komunijnych i rocznicowych , dziewczynkom sypiących kwiatki, chłopcom z dzwonkami. Szczególne podziękowanie dla OSP Kluszkowce za zabezpieczeni trasy procesji , asystę honorowa baldachimu, służbie liturgicznej, p. Organiście, mieszkańcom którzy ozdobili trasę procesji i swoje domy. Trwa oktawa Bożego ciała. Dziś po mszy św. o 9:30 procesja wokół kościoła w pozostałe dni wieczorem o 18:30. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci i wianków.
 2. Rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18:30 w kaplicy w niedziele po mszy oraz w kapliczce przy ul. Szkolnej o godz. 19:00 .
 3. W tym tygodniu w liturgii 3 czerwca wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w środę św. Bonifacego bp męczennika. W piątek 7 czerwca przypada uroczystość NSPJ z procesja wokół kościoła z figurą Serca PJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a w sobotę czcimy Niepokalane Serca Maryi.
 4. Przypominamy że 7/8 czerwca /z piątku na sobotę/na Jasnej Górze jest nocne czuwanie naszego Dekanatu by zawierzyć nasze Parafie i rodziny Marii. Rozpocznie się apelem o godz. 21:00 do 4 rano. Chętni na wyjazd zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 1 czerwca.
 5. Wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy w piątek o godz. 15:10 w Krośnicy na przystanku oraz w Kluszkowcach równie na przystanku przy zajedzie o 15:15 .
 6. Ponadto w tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca . Piątek odwiedzimy chorych. Spowiedź w te dni rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 10:30. W piątek taca na misje. W środę 5 czerwca zapraszamy na spotkanie mężczyzn św. Józefa a w czwartek grupę biblijna do salek po mszy św. wieczornej.
 7. 15 czerwca w Krakowie zakończenie kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja ks. Michała Rapacza. Chętni na wyjazd zapisy w zakrystii lub w kancelarii do 13 czerwca.
 8. W przyszła niedziele taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Kończą się prace związane z wymiana pokrycia dachu kościoła. Rada Parafialna postanowiła ze 23 czerwca przeprowadzi zbiórkę tzw. wpisowego na ten cel. U ministrantów do nabycia jest gazeta Dobre Nowiny – 2 zł.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Plewa Krystyna, Łuniewska Krystyna, Plewa Janina, Jandura Małgorzata. W kaplicy: Doleńska Krystyna, Rutkowska Zofia.
 10. Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 02.06.2024r. p. Wójt Gminy Czorsztyn, Dyr. GOK i KGW zapraszają na mszę święta o godz. 11.30 w oprawie Akademii Ciupaga – zespołu góralskiego z Łącka . Zespół składa się z ok. 150 osób. Po mszy świętej krótki koncert.
 11. Od 4 czerwca przyjmujemy intencje mszalne do końca roku.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 13. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w ub. tygodniu w Krośnicy naszego parafianina śp. Stanisława Bańkę . Dobry Jezu …..
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.