Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 – Kluszkowce

 1. Dziś o godz. 11,30 suma góralska . Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy w kościele okres komunii świętej i spowiedzi wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi świętej. Kto jeszcze tego nie wypełnił tego przykazania może to uczynić jeszcze dziś.
 2. Nabożeństwa majowe powoli dobiegają końca .W piątek zakończenie majówek. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18,30 w kaplicy w niedziele po mszy oraz w kapliczce przy ul. Szkolnej o godz. 19,00. Od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe o 18,30 .
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w naszej diecezji 15 czerwca br w Krakowie.
 4. W tym tygodniu w czwartek 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PJ znane jako Boże Ciało. Porządek Mszy świętych : w kaplicy o 7,30 , w kościele o 9,30 z procesja do 4 ołtarzy stacyjnych oraz wieczorem o 19,00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy stacyjnych: I przy krzyżu na rondzie mieszkańców ul Słonecznej i Gorczańskiej. Należało by
  trochę zadbać o ten skwer . II ołtarz przy kapliczce ul Szkolna – rodzina Jandurów, III niech przygotują Strażacy przy budynku OSP i IV przy kaplicy :p. Maria i mieszkańcy pobliskich domów przy kaplicy. Dziewczynki komunijne i rocznice a także mniejsze dzieci zapraszamy do sypania kwiatków . Chłopców do dzwonków. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji a mieszkańców o posprzątanie przy swojej posesji ulicy z chodnikiem oraz udekorowanie domów. Także proszę o przygotowanie feretronów, sztandarów figur, baldachimu. W okresie Oktawy codziennie wieczorem przez cały tydzień procesja wokół
  kościoła o godz. 18,30 a po procesji msza święta. W sobotę 1 czerwca przypada I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18,00
 5. Przypominamy że 7/8 czerwca /z piątku na sobotę/na Jasnej Górze jest nocne czuwanie naszego Dekanatu by zawierzyć nasze Parafie i rodziny Marii .Rozpocznie się apelem o godz. 21,00 do 4 rano. Chętni na wyjazd zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 1 czerwca.
 6. Kończą się prace związane z wymiana pokrycia dachu kościoła. Rada Parafialna postanowiła ze 23 czerwca przeprowadzi zbiórkę tzw. wpisowego na ten cel. Również z problemami przy sprzątani kościoła , Rada poszukuje chętnych za opłatnością do
  sprzątania kościoła ale zwiększy to stawkę od rodziny na kwiaty do kościoła.
 7. U ministrantów do nabycia jest kolorowy Staś dla dzieci w cenie 10 zł. i gazeta Dobre Nowiny – 2 zł.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: rodzicom dzieci bierzmowanych . W kaplicy : Palica Zofia, Węgrzyniak Anna.
 9. W przyszła niedziele z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 02.06.2024r. p. Wójt Gminy Czorsztyn , Dyr. GOK i KGW zapraszają na mszę święta o godz. 11.30 w oprawie Akademii Ciupaga – zespołu góralskiego z Łącka gdzie występują głownie dzieci, młodzież oraz dorośli. Zespół składa się z ok. 150 osób. Po mszy świętej krótki koncert akordeonowy.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.