Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 – Kluszkowce

 1.  Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgio okres wielkanocny. Jutro drugi dzień  „zielonych świąt”  obchodzimy  jako święto NMP Matki Kościoła. Odpust w Maniowach suma  godz. 11,00. A w naszym kościele Msze św. o 6.30 . 11,30 i 19,00
 2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele wieczorem o godz. 18,30 w kaplicy w niedziele po mszy oraz w kapliczce przy ul. Szkolnej  o godz. 19,00.
 3. Dziś w  naszym kościele  rocz. I komunii  św. o godz. 9,30.
 4. Dziękujemy za ofiarę 8060 zl. złożone na tace w ub . niedzieli na potrzeby parafii. Bóg zapłać  wszystkim którzy wspierają finansowo i duchowo naszą parafie w tym dziele. Prosimy o dalszą ofiarność na ten cel.
 5. W tym tygodniu w czwartek  23 maja  w liturgii  święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana , w sobotę w NZ wspomnienie św. Magdaleny de Pazzi , dziewicy. W sobotę  o godz. 11,00  ks. bp. Robert Chrząszcz  udzieli sakramentu bierzmowania  naszej młodzieży. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca suma góralska. Zachęcamy do udziału  w strojach  góralskich. Liturgii towarzyszy Zespół Lubań wraz z solistami .
 6. W dniu 7/8 czerwca /z piątku na sobotę/na Jasnej Górze jest nocne czuwanie naszego Dekanatu by zawierzyć nasze Parafie  i rodziny Marii .Rozpocznie się apelem o godz. 21,00 do 4 rano. Chętni na wyjazd zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 1 czerwca.
 7.   Do związku małżeńskiego przygotowują się  : Rafała Jankowski, kawaler z Grywałdu  i Edyta Leśnicka  panna w Kluszkowiec . Zapowiedź   trzecia.. 
 8. U ministrantów do nabycia jest jeszcze  album o świętym Szarbel – Życie i cuda  w cenie 25 zl.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  rodzicom dzieci rocznicowym, a na przyszły w piątek do sprzątania kościoła  zapraszamy rodziców bierzmowanych . W kaplicy : Bochnak Zofia, Górecka Anna .
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.