XXXIII Niedziela Zwykła – 18 XI 2018 – Krośnica

1. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest II Światowy Dzień Ubogich. Na ten cel będzie prowadzona kwesta do puszek przy wyjściu z Kościoła.

2. Dzisiaj przeżywamy zewnętrzną Uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego – Patrona naszego kościoła parafialnego.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 19 listopada bł. Salomei – zakonnicy, we wtorek: św. Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie Ofiarowania NMP, czwartek: wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i Męczennicy, w sobotę: św. Męczenników Wietnamskich: Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy. W przyszła niedzielę odpust w Nowej Białej.

4. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.

5. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki chórów kościelnych i organistów, pragnę podziękować Pani Organistce i scholi za ubogacanie liturgii, i życzyć nadal pięknego głosu oraz radości uwielbienia Pana śpiewem.

6. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych. Przypominamy, że w naszym kościele wypominki z różańcem przed mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.00, a rano msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.

7. U ministrantów można jeszcze nabyć książeczki pt. „Mała księga patrioty” z dwoma płytkami pieśni patriotycznych i żołnierskich w cenie 15 zł.

8. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w środy o godzinie 16:00

9. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. W sobotę o godzinie 15:45 zapraszam czcicieli MB Szkaplerznej na kolejne Nabożeństwo ku Jej czci.

13. W przyszła niedzielę na każdej Mszy Świętej mężczyźni ze wspólnoty Św. Józefa będą dawać świadectwo swojego życia wiarą w Boga na co dzień oraz będą zachęcać do utworzenia podobnej grupy przy naszej parafii. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają także na projekcję filmu „Odważni” w tym dniu o godzinie 14:00, filmu o tym jak żyć wiarą we współczesnym świecie i być dumnym z jej posiadania.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele przeszkód na drodze wiary, ale Mężczyzna Świętego Józefa to człowiek, który szuka Boga w swoim życiu i tak odkrywa rolę jako mężczyzny, który dostrzega potrzeby inne niż poszukiwanie mocy i przywilejów dla siebie. Jednak jako mężczyźni otrzymujemy wsparcie od towarzyszy którzy „wspierają się nawzajem i wzajemnie się budują” (1Tes 5,11) i trwają w Bogu(Jan 15). W rezultacie Mężczyzna Świętego Józefa jest spełniony przez odkrywanie radości życia Bożego w celach, jakie odkrywa dla swojego życia (Kol. 1,9-12). W skrócie: jak św. Józef był najbliższym człowiekiem Jezusa, tak my staramy się być ludźmi, którzy zobowiązują się wobec Jezusa Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela.

14. W przyszłą niedzielę zbiórka na pogorzelców z Kacwina.

15. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego śp. Józefa Bąka z Kluszkowiec. Dobry Jezu…….

16. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.