UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 XI 2018 – Krośnica

1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu. Z tej racji po mszy św. będzie nabożeństwo.

2. W dzisiejszych czasach istnieje wiele przeszkód na drodze wiary, ale mężczyzna św. Józefa to człowiek, który szuka Boga w swoim życiu. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Mężczyzn, którzy dadzą świadectwo swego życia wiarą w Boga. O godzinie 14 zapraszamy do salki przy klasztorze na film „Odważni”, o tym jak żyć wiarą we współczesnym świecie i być dumnym z jej posiadania oraz pragnących założenia takiej grupy w naszej Parafii.

3. W związku z pożarem 2-ch gospodarstw w Kacwinie dzisiaj wspieramy pogorzelców poprzez ofiarę do puszek.

4. Sładka na potrzeby cmentarza w tym roku wyniosła 3819 zł.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o Matce Bożej rozpoczną się od 3 grudnia zachęcamy do uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież i prosimy liczny udział w tych mszach.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek św. Andrzeja Apostoła, a sobotę 1 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od 8:00, a godzinę przed Mszą Świętą wystawienie NSPJ oraz nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. A po Mszy Świętej spotkanie kół różańcowych w salce na górze.

7. W piątek 30 listopada ostatnie wypominki oraz ostatnia msza św. gregoriańska za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. Natomiast do końca roku można składać jeszcze wypominki roczne.

8. Chętne pary małżeńskie zapraszamy na kurs małżeński. Jest to seria siedmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Prowadzącymi kurs są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja przymierze katolików na rzecz ewangelizacji misji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18. 30. Zapisy, dodatkowe informacje u o. Marcina.

9. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w środy o godzinie 16:00.

10. Dzisiaj schola z naszego kościoła reprezentuje naszą parafię na przeglądzie zespołów religijnych Cecyliada w Niedzicy, życzymy sukcesu!

11. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.