XXXIII Niedziela Zwykła – 15 XI 2020 – Kluszkowce

  1. Dziękujemy za dar złożony na tacę w ub niedzielę na potrzeby parafii w wysokości 2040 zl.
  1. W tym tygodniu w liturgii :w poniedziałek wspomnienie MB Ostrobramskiej ,we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy ,w piątek św. Rafała Kalinowskiego – Patrona naszego kościoła- czyli Odpust ,  który będzie przeniesiony na  sobotę . Uroczystość Odpustowa w sobotę Msze św. o godz. 9,30 , 11,30 z procesja eucharystyczną i 17,30.Na sumie będzie  poświęcenia rzeźby św. Jana Pawła II i wprowadzenie  relikwii Świętego. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć  i głosił kazania O. Mariusz Wójtowicz , karmelita Bosy z Krakowa , nasz rodak z Krośnicy. W dniu odpustu otwórzmy nasze  serca dzieląc się wiarą i życzliwością z naszymi gośćmi. 
  1. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych i zyskiwania odpustów za zmarłych.  Przypominamy że  za zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wieczorem o godz. 17,00 różaniec  wyczytywaniem  zmarłych i  msza święta.  Można już składać wypominki roczne w zakrystii lub w kancelarii.
  1.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W związku z tym na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Kandydaci złożą ministranckie przyrzeczenie i otrzymają specjalne błogosławieństwo. Kilku ministrantów zostanie także ustanowionych lektorami, czyli ministrantami Słowa Bożego. Szczególnie na tę uroczystość zapraszamy rodziny nowych ministrantów i lektorów. Po sumie nabożeństwo i zawierzenie ludzkości Królowi Wszechświata. W tym dniu będzie też zbiórka do puszek na pogorzelców z Krośnicy. Prosimy o ofiarność na ten cel by rodzina mogła odbudować i zamieszkać jeszcze przed zimą w swoim domu.
  1. U ministrantów do nabycia jest  albumowe wydanie  najciekawszych sanktuariów w Polsce ale mało znanych. Cena 15 zł. 
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani Anna Tomasiak , Sikora Agata , Edyta Sikora , Jankowska Małgorzata .W kaplicy : Milaniak  Zofia i Firek Elżbieta . 
  1. Informujemy ze ruszyła całodobowa infolinia pomocowa dla Seniorów z  Gminy Czorsztyn. Każdy senior potrzebujący pomocy może zadzwonić pod numer  512 790 358 a z Kluszkowiec  może o pomoc dzwonić  też do  Parafii.
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
  1. Boże miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu naszych parafian : śp. Katarzynę Toczek , Janinę Kurnat i Jana Palicę.  Dobry Jezu   … 
  1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.