XXXII Niedziela Zwykła – 8 XI 2020 – Kluszkowce

 1. Dziś przeżywamy w Polsce XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na świecie jest prawie 200 milionów  dyskryminowanych i prześladowanych chrześcijan. W dzisiejszą   niedzielę   na zakończenie oktawy Wszystkich świętych o godz. 13,00  będzie  na cmentarzu procesja z modlitwami  za zmarłych od bramy cmentarza.  W procesji uczestniczyć będzie tylko Służba Liturgiczna. W wiernych prosimy o włączanie się w modlitwę zostając przy grobach swoich bliskich.  
 1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest  na zakup wykładziny w  ławkach. Jak będzie wyglądała ta wykładzina można zobaczyć  egzemplarz pokazowy na pierwszej  ławce  od strony ołtarza św. Józefa .  
 1.  Związku zaostrzoną sytuacja epidemiologiczną jednorazowo może być na mszy świętej w naszym kościele  68 osób. Prosimy o  zachowanie wskazań służb sanitarnych. Prosimy tez korzystać  z dodatkowych Mszy świętych tj w sobotę wieczorem i w niedzielę o godz. 15,00.
 1. Przez cały miesiąc listopad możemy zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych za nawiedzenie cmentarza lub koscioła  a chorzy nawet  w domu pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy że modląc się za zmarłych pomagamy tym którzy przebywają w czyśćcu, ofiarując im dar naszej modlitwy.Za  zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wieczorem o godz. 17,00 różaniec  wyczytywaniem  zmarłych i  msza św . Od dziś można już składać wypominki roczne w zakrystii lub w kancelarii.
 1.  W tym tygodniu w liturgii  przypada: w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki  Laterańskiej w Rzymie. Jest to tzw. bazylika Papieska., we wtorek wspomnienie św. Leona wielkiego, papieża , w środę   św. Marcina z Tours. W tym dniu przypada narodowe Święto 102  rocznica  odzyskania niepodległości .o godz. 12,00 w kościele  zostanie odprawiona Uroczysta Msza św.  w int Ojczyzny. Po mszy św. złożenie kwiatów przy obelisku. Jest to uroczystość gminna. W czwartek  wspomnienie św. Jozafata bp i męczennika. Na święto Narodowe należy wywiesić flagi. Kto nie ma to w zakrystii jest jeszcze kilka wolnych flag w cenie 10 zł.    
 1. Już dziś informujemy o Uroczystości odpustowej w naszym kościele 21 listopada /sobota/ ku czci Patrona św. Rafała  Kalinowskiego oraz poświecenie reliefu św. JP II i wprowadzeniu relikwii św. JP .
 1. U ministrantów do nabycia jest  albumowe wydanie  najciekawszych miejsc świętych na świecie. Cena 15 zł. a także  dla dzieci  mała księga Patrioty  wraz z płytka pieśni patriotycznych  lub godłem Polski  po 10 zl.  
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani Anna Tomasiak , Sikora Agata , Edyta Sikora , Jankowska Małgorzata .W kaplicy : Maria Wojtaszek  ,Krystyna  Ewa Rapciak i Maria Zwydak  .
 1. Informujemy ze ruszyła całodobowa infolinia pomocowa dla Seniorów z  Gminy Czorsztyn. Każdy senior potrzebujący pomocy może zadzwonić pod numer  512 790 358 a z Kluszkowiec  może o pomoc dzwonić  też do  Parafii.
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Boże miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu naszych parafian : śp. Agnieszkę Palica Władysława Kapuśnik  i Łuszcz  Stanisława ze Stylchynu.    Dobry Jezu   … 
 1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.