Niedziela Uroczystości Wszystkich Świętych – 1 XI 2020 – Kluszkowce

   

  1. Dziś Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli do chwały niebieskiej a nam ukazuje drogę do świętości. Porządek Mszy jak w każdą niedziele z dodatkową Mszą święto o godz.15,00.  Dziś nie będzie nabożeństwa na cmentarzu .O godz. 17.oo wypominki z różańcem za zmarłych oraz Msza wieczorna za zmarłych o godz. 17,30. Bardzo prosimy o indywidualne nawiedzanie grobów . 
  1. Jutro w poniedziałek 2 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich wiernych zmarłych, czyli dawny dzień zaduszny. Msze św. w kościele  o 6,30 ,9,30 ,11,30  i 17,30  oraz w kaplicy  o godz. 7,30 w kaplicy. Zachęcamy do nawiedzenia cmentarza korzystając  z przywileju jaki Stolica święta  wydłużyła  ze względu na pandemię  na  cały listopad, z możliwością zyskania odpustów za zmarłych. Z tego przywileju mogą tez korzystać chorzy nie wychodząc z domów aby duchowo nawiedzali cmentarz, groby swoich bliskich za których chcą ofiarować odpust. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami tj.: spowiedź i komunia święta, odmówić Wierzę w Boga Ojca, dowolna modlitwa w int Ojca św. i za zmarłych. Taki odpust możemy uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedna duszę.   Okazja do spowiedzi jest codziennie podczas każdej mszy św.
  1.  Pamiętajmy że modląc się za zmarłych pomagamy tym którzy przebywają w czyśćcu, ofiarując im dar naszej modlitwy.Za  zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wieczorem o godz. 17,00 różaniec  wyczytywaniem  zmarłych i  msza św . W przyszłą  niedziele  8 listopada na zakończenie oktawy Wszystkich świętych o godz. 13,00  będzie  na cmentarzu procesja z modlitwami  za zmarłych od bramy cmentarza.  W procesji uczestniczyć będzie tylko Służba Liturgiczna, wiernych prosimy o włączanie się w modlitwę zostając przy grobach swoich bliskich.  
  1.  W tym tygodniu  przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W te dni  spowiedź rano o 6,30 i popołudniu od godz. 16,30 do 18,30.W czwartek  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, w piątek nabożeństwo do NSPJ. Taca na cele misyjne .W godzinach dopołudniowych odwiedzimy chorych. W czwartek i piątek nabożeństwo będzie po mszy św. rano. W sobotę zmiana tajemnic  różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o  godz. 16.30.
  1. Zapraszamy do udziału w różańcu do nieba w dniach od 1-8 listopada jako modlitwy  o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego oraz wybaczenie całego zła, które miało miejsce w naszym kraju, wobec nienarodzonych dzieci, profanacji naszych kościołów, bluźnierstw. Różaniec będziemy odmawiać o godz.15,00 w kościele a w niedziele przed sumą o godz. 11,00.Prosimy by różaniec odmawiały poszczególne Róże. I tak w niedzielę niech zacznie Róża MB Częstochowskiej.
  1. U ministrantów do nabycia jest  nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 1 zł z ciekawym  artykułem jak pomagać zmarłym, a także duży kalendarz ścienny na przyszły rok, z kolorowymi zdjęcia św. Jana Pawła II i kard Wyszyńskiego. W cenie 15 z.
  1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Jeszcze w tym miesiącu chcemy zakupić wykładzinę na ławki w  kościele. Dziękujemy p. Helenie Koterba za ofiarę na rzeźbę  św. Jana Pawła II oraz na utrzymanie kościoła Jan i Hanna Piłat, Jerzy i Agnieszka Foltyn .Bóg zapłać.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani Katarzyna Zontek , Bańka Dorota , Jaworska Stanisława i Drozdek Janina .W kaplicy : Brzegowska  Grażyna , Kurpiel Maria i  Małgorzata  Sikora.
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
  1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenie Marszałka województwa

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Małopolski!

Stolica Apostolska w decyzji wydanej 5 października br., w dniu wspomnienia liturgicznego Świętej Faustyny Kowalskiej — apostołki Bożego Miłosierdzia, z którego kultem szczególnie związany był Święty Jan Paweł Il potwierdziła, że Święty Jan Paweł Il jest Patronem przed Bogiem Województwa Małopolskiego.

Kiedy kilkanaście miesięcy temu, 31 maja 2019 roku, Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął rezolucję kierowaną do Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego oraz Biskupów Ordynariuszy diecezji obejmujących w części tereny naszego regionu, dotyczącą ustanowienia Papieża-Polaka patronem Województwa Małopolskiego, zwracano w niej uwagę na szczególne więzi łączące Go z ziemią rodzinną, a także podkreślano wyjątkowe przywiązanie Małopolan do osoby i nauczania Jana Pawła Il.

Jako odpowiedź na decyzję Stolicy Apostolskiej, 26 października br. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Deklarację w sprawie ustanowienia patronem naszego regionu Świętego Jana Pawła Il. Jako Radni Województwa Małopolskiego wyraziliśmy w niej nadzieję, że to wydarzenie może i powinno stać się elementem łączącym naszą małopolską społeczność.

Głęboko wierzymy, że Jan Paweł Il, głowa Kościoła Katolickiego, ale także przenikliwy humanista, myśliciel, obserwator i uczestnik znaczących wydarzeń przełomu XX i XXI wieku, może i powinien połączyć na nowo nas — Małopolan — zarówno wierzących w Boga, dającego początek wszelkim wartościom, jak i niewierzących, którzy uniwersalne wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i miłości wywodzą z innych źródeł i tak jak wierzący czerpią ze wspólnej historii i tradycji naszego regionu, bogactwa zabytków przeszłości i wyjątkowego piękna otaczającej nas przyrody, które także dla Świętego Jana Pawła Il były tak ważne.

Małopolska zyskała swojego patrona w roku 42. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, jubileuszu 100-lecia urodzin Papieża-Polaka i 15. rocznicy Jego śmierci. To dla nas szczególny znak, który możemy odbierać jako zachętę do lepszego poznania Jego nauki i Jego życia.

Wierzę, że tak się stanie, bo poczucie więzi, odpowiedzialności i troski za siebie nawzajem są nam w tej chwili, w dobie pandemii koronawirusa, szczególnie potrzebne.

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego Kraków, październik 2020 r.