Niedziela Chrystusa Króla – 22 IX 2020 – Kluszkowce

  1. W dzisiejszą niedzielę Chrystusa Króla kończy się rok liturgiczny. Zaraz po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodziny ludzkiej, za który można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki  odpustu.  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. W związku z tym na Mszy św. o godz. 9.30 odbyło się (odbędzie się) uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i lektorów. Dziękujemy wszystkim ministrantom za ich zaangażowanie oraz dziękujemy rodzicom za posyłanie swoich synów do posługi liturgicznej w naszym kościele. Zachęcamy chłopców do zaangażowania w Liturgicznej Służbie Ołtarza.
  2. Dzisiaj również trwa kwesta do puszek  po Mszy świętej dla rodziny pp.Chryców  z  Krośnicy, która w pożarze straciła dobytek życia. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  3. Dziękujemy za liczny udział w Uroczystości odpustowej ku czci św. Rafała, Patrona naszego nowego Kościoła: służbie liturgicznej, panu Organiście, Paniom i Panom noszących figury i sztandary, OSP Kluszkowce  oraz tym którzy przyszli w strojach regionalnych.  Dziękujemy  Radzie Parafialnej z jej przewodniczącym p.Robertem Bednarczykiem zaangażowanie  się w dzieło powstania monumentalnej rzeźby św. JP  a także wszystkim  ofiarodawcą tj Związku Podhalan z Ameryki i 23 ofiarodawców z parafii Kluszkowiec. Współfundatorom  relikwiarza: Józef Bednarczyk , Bronisław Słowik ,Sławomir Wiącek. Wczoraj dzieło to zostało ukończone, poświecone i umieszczono relikwie św. JP w relikwiarzu  . W przyszłym roku chcemy wykonać po drugiej stronie podobną figurę  św. Teresy od Dz.J. Na ten cel już złożyli ofiarę : rodzina Jandurów z ul. Szkolnej i Stanisław Leśnicki. Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w liturgii :w poniedziałek wspomnienie  św. Klemensa ,papieża i męczennika  we wtorek świętych męczenników  Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy , w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – odpust w Nowej Białej.
  5. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych i zyskiwania odpustów za zmarłych.  Przypominamy że  za zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wieczorem o godz. 17,00 różaniec  wyczytywaniem  zmarłych i  msza święta.  Można już składać wypominki roczne w zakrystii lub w kancelarii.
  6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świat Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o Matce Bożej będą wieczorem o godz. 17,30 a rozpoczną się 30 listopada .Jak zawsze ostatnia niedziela miesiąca liturgia na sumie będzie po góralsku.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani Janina Plewa ,Maria Firek , Stanisława Handzel , Dorota Kielusiak .W kaplicy : Jaworska Katarzyna , Plewa Bogumiła, Wolska Iwona .
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Boże miłosierdziu polećmy zmarłego  w ub. tygodniu  : śp. Józefa Kowalczyka.  Dobry Jezu   … 
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.