I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020 – Kluszkowce

1. Dziś rozpoczyna się w kościele nowy rok liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe msze święte roratnie o Matce Bożej będą od jutra w naszym Kościele o godz.17,30. Zachęcamy dzieci do licznego udziału z lampionami.
  1. Jak co roku Caritas rozprowadza w okresie Adwentu  świece wigilijne w cenie jednego obiadu 8-10 zł.  które można nabywać w zakrystii .Również w zakrystii są  do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek ku czci Matki Bożej przez Róże Różańcowe przed Mszą święta roratnią.
  1. W tym tygodniu w liturgii :w poniedziałek 30 listopada św. Andrzeja Apostoła, są to również imieniny naszego ojca proboszcza Andrzeja Guta, polecajmy go w tym dniu w naszych modlitwach , w czwartek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana , misjonarza  , a w piątek  św. Barbary, dziewicy i męczennicy ,patronki górników, hutników i kamieniarzy. Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań, w piątek do serca Pana Jezusa. Taca na cele misyjne kościoła, również w piątek dopołudnia odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłoszenie chorych do spowiedzi świątecznej, a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16,30.Spowiedzź w te dni rano od 6,15-7,00 i popołudniu od godz.17,00-18,30.
  1. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych i zyskiwania odpustów za zmarłych. Z racji adwentu wypominki kończymy w niedzielę  tj 29 listopada.  Można już składać wypominki roczne w zakrystii lub w kancelarii.
  1.  W przyszłą niedzielę  tj 6 grudnia w Polsce obchodzimy dzień modlitwy i pomocy kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie przeznaczona puszka po mszy świętej.  U ministrantów  ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. ,dla dzieci kolorowej gazetki „Staś”.
  1. W imieniu pogorzelców z Krośnicy  pp  Chryców, dziękujemy za ofiary złożone ub niedzielę do puszek dla poszkodowanych  pożarze 2550 zł. i 20 pesów kubańskich.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pan Regiec Danuta , Krystyna bańka ,Teresa Kowalczyk i Natońska Danuta .W kaplicy :  Gaździak  Urszula  i  Janczak Małgorzata.
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
  1. Boże miłosierdziu polećmy zmarłych parafian  w ub. tygodniu  : śp. Mariana Leśnickiego ,Helenę Wojtaszek .  Dobry Jezu   …
  1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.