II Niedziela Adwentu – 6 XII 2020 – Kluszkowce

 1. Dziś już druga niedziela Adwentu. Niech ten adwentowy czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Dzisiaj też przypada Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Z inicjatywy Episkopatu Polski zbierane są dziś w kościołach w Polsce ofiary do puszek na rzecz   tam mieszkających katolików.  Adwentowe msze święte roratnie o Matce Bożej są w naszym Kościele o godz.17,30. Zachęcamy dzieci do licznego udziału z lampionami.  
 1. Jak co roku Caritas rozprowadza w okresie Adwentu  świece wigilijne w cenie jednego obiadu 8-10 zł.  które można nabywać w zakrystii .Również w zakrystii są  do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek ku czci Matki Bożej przez Róże Różańcowe przed Mszą święta roratnią.  
 1. Na naszym kanale YouTube /Kościół w Kluszkowcach/ jest możliwość obejrzenia transmisji wszystkich mszy św. z naszego kościoła, również rano o 6,30 .
 1. W tym tygodniu w liturgii :w poniedziałek wspomnienie  św. Ambrożego bp i doktora Kościoła , we wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. : w kaplicy o 7,30 w kościele  o 9,30 , 11,30  i 17,30 .W tym dniu Matka Boża zażyczyła sobie aby obchodzono  tzw.             ” godzinę łaski” od 12-13.Trwając na modlitwie w tej godzinie Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 1. W przyszła niedziela, jak w każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. O godz. 11,30 będzie sprawowana Msze św. inaugurująca  rozpoczęcie sezonu narciarskiego na wyciągu.
 1. Do końca grudnia można składać  wypominki roczne na 2021 r. 
 1. U ministrantów   jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny oraz dla dzieci korowy miesięcznik nt Bożego Narodzenia w cenie 8 zł. 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na rzeźbę  św. Teresy od DzJ. która będzie po drugiej stronie św. Jana Pawła II  a są to : Anna i Marek Bańka , Danuta i Franciszek Regiec , oraz pewna rodzina.  
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani Zachwieja Elżbieta .Wróbel Katarzyna ,Florek Dariusz i Kowalczyk Katarzyna .W kaplicy :Plewa Wanda i Plewa Kinga.
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Boże miłosierdziu polećmy zmarłe  w ub. tygodniu parafianki : śp. Annę Dziatkowicz  i Alicję  Salamon.  Dobry Jezu   … 
 1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.