III Niedziela Adwentu – 13 XII 2020 – Kluszkowce

 1. Dziś już trzecia niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” – niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie  do uroczystości Bożego Narodzenia . 
 1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ub. niedzieli  dla Kościoła na Wschodzie 1090 zł. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. 
 1. W tym tygodniu w naszym kościele 18 grudnia /piątek/ całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, a zarazem okazja  do spowiedzi świątecznej. Od godziny 6,30  do 18,00. Adoracja wg porządku: od 7-8  ul. Kamieniarska i Słoneczna ,8-9 ul. Wżarowa i Zielona , 9-10 ul Wspólna , Polna , Przemysłowa i Gorczańska , 10-11 ul. Podhalańska , 11-12 ul. Strażacka  i Sądecka , 12-13 ul. ul. Karmelicka  i Przedszkolaków ,13- 14 u. ul. Rozwojowa i Kluszkowianka ,  14-15 ul. Karpacka , Szkolna i Borek , 15-16 ul. Leśna , Zdrojowa , 16-17 ul. Modrzewiowa, Stylchyn i ul. Piękna. Procesja do Bożego Miłosierdzia po śpiewie godzinek, które proszę zacząć  o godz.16,45.
 1. Adwentowe msze święte roratnie o Matce Bożej są w naszym Kościele o godz.17,30. Zachęcamy dzieci do licznego udziału z lampionami.  
 1. Jak co roku Caritas rozprowadza w okresie Adwentu  świece wigilijne w cenie jednego obiadu 8-10 zł.  które można nabywać w zakrystii .Również w zakrystii są  do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. W opakowaniu opłatków  jest  tekst  schematu wieczerzy  wigilijnej. 
 1. Na naszym kanale  youtube /kościół w Kluszkowcach/jest możliwość obejrzenia transmisji wszystkich mszy św. z naszego kościoła, również rano o 6,30 .
 1. Związku z licznymi zapytaniami i telefonami już dziś informujemy, ze tegoroczna wizyta duszpasterska tzw  kolęda będzie  miała  charakter prywatny i tylko wyłącznie na indywidualne zaproszenie. Kto pragnie przyjąć kapłana z taką wizytą proszę o wypełnienie  kartki które są w  kościele  i złożenia jej później w kancelarii lub zakrystii .Zgłoszenia tez można dokonać telefonicznie. Tegorocznej kolędzie nie będą uczestniczyć ministranci, jednak postarajmy się wynagrodzić  im  posługę   do specjalnej puszki u księdza. 
 1. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek  14 grudnia w naszym Zakonie Uroczystość św. Jana od Krzyża ,doktora kościoła i reformatora NZ. Od 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus  na Mszy św. Roratniej. 
 1. Prosimy o zgłoszenie chorych w domach do spowiedzi świątecznej tych którzy nie korzystają ze spowiedzi w I piątki.
 1. Do końca grudnia można składać  wypominki roczne na 2021 r. 
 1. Do związku małżeńskiego przygotowują się :Mariusz Franciszek  Palica , kawaler z Kluszkowiec i Dorota Sikora , panna z Maniów. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie  zgłosić je  w Urzędzie Parafialnym.   
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani  Sylwia Jachymiak , Monika Brzegowska , Barbara Kurpiel , Beata Laskowska-Pelczarska .W kaplicy :Babiak  Anna i Krystyna Toczek . 
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.