IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020 – Kluszkowce

 1. To już czwarta niedziela Adwentu. Otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie. We czwartek Wigilia. Przeżywajmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy, w czasie której należy odczytać fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i śpiew kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinie i sąsiedztwie. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji, by potrawy wigilijne były postne, a tym bardziej nie powinno być alkoholu. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem – okazja do spowiedzi: poniedziałek, wtorek i środa od 6.15-8.00 i od 16.30-18.30. W Wigilię roraty będą rano i ostatnia Msza o 11.30, nie będzie Mszy wieczornej. Spowiedź w Wigilię od 6.30-11.30.
 1. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne Pasterka będzie sprawowana jedna o 22.00, a druga o 24.00. Taca na Pasterce przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 1. W Boże Narodzenie Msze św. wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą o 15.00. W sobotę, 26 grudnia Kościół wspomina św. Szczepana męczennika, Msze św. również wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na katolickie uczelnie UPJPII w Krakowie i KUL w Lublinie.
 1. Przyszła niedziela 27 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji na Mszy o 9.30 i 11.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Jest to ostatnia niedziela miesiąca, Msza o 11.30 będzie więc po góralsku.
 1. 21 grudnia, w poniedziałek, od godziny 8.00 odwiedzimy chorych, którzy zostali zgłoszeni.
 1. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. W opakowaniu opłatków jest tekst schematu wieczerzy wigilijnej. Świec już nie ma.
 1. Do przyszłej niedzieli, 27 grudnia, można złożyć zaproszenie na tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Kto pragnie przyjąć kapłana z taką wizytą proszę o wypełnienie  kartki które są w  kościele  i złożenia jej później w kancelarii lub zakrystii .Zgłoszenia tez można dokonać telefonicznie. Tegorocznej kolędzie nie będą uczestniczyć ministranci, jednak postarajmy się wynagrodzić  im  posługę   do specjalnej puszki u księdza. 
 1. Do końca grudnia można składać  wypominki roczne na 2021 r. 
 1. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mariusz Franciszek  Palica , kawaler z Kluszkowiec i Dorota Sikora, panna z Maniów. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie  zgłosić je  w Urzędzie Parafialnym.   
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani  Bańka Anna , Bochnak Zofia , Teresa Matyja , Krystyna Jandura. W kaplicy: Danuta Czubernat i Monika Greczek. 
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ubiegłym tygodniu parafian: śp. Marię Walkowicz z Krośnicy i śp. Zbigniewa Ślęzaka z Kluszkowiec. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.