Boże Narodzenie – 25 XII 2020 – Kluszkowce

 1. W szczególnym czasie jakim jest Boże Narodzenie, składamy sobie wzajemne życzenia. Również i my  pragniemy Wam wszystkim przekazać życzenia : Wiele łask  Bożych od Nowonarodzonego, zdrowia w tym trudnym pandemicznym czasie oraz napełnienia serca nadzieją. Niech Dziecię Jezus umacnia do dawania świadectwa o prawdzie i miłości oraz rodzi dobro w rodzinach , parafii i w całej naszej Ojczyźnie. Wasi duszpasterze. Dziś w Boże Narodzenie Msze św. wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą o 15.00.
 1. Jutro w liturgii oddajemy cześć świętemu  Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi Kościoła. Msze święte wg porządku niedzielnego i dodatkowa  Msza święta o godz. 15,00. Tradycyjnie w tym dniu  modlitwą i ofiara  wspieramy Papieski Uniwersytet JP w Krakowie i KUL w Lublinie. 
 1. Jak wiemy 19  grudnia w Maniowach miał miejsce groźny pożar  budynku mieszkalnego, który spowodował zniszczenie dachu, okien, instalacji elektrycznej a także pomieszczeń mieszkalnych, które wymagają kapitalnego remontu. Na ten cel będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny w niedziele  tj.27 grudnia.
 1.  Niedziela 27 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji na Mszy o 9.30 i 11.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Jest to ostatnia niedziela miesiąca, Msza o 11.30 będzie więc po góralsku.
 1. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. W opakowaniu opłatków jest tekst schematu wieczerzy wigilijnej. Również  w zakrystii  są do nabycia   świece wigilijne  caritasu. 
 1. Do końca grudnia można składać  wypominki roczne na 2021 r. 
 1. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mariusz Franciszek  Palica , kawaler z Kluszkowiec i Dorota Sikora, panna z Maniów. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie  zgłosić je  w Urzędzie Parafialnym.   
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani  Maniowszczak  Anna , Filas Sylwia , Monika Kobla ,Maria Jagieła.  W kaplicy: Lucyna Głód i Renata Krężel .  
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej parafii: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ubiegłym tygodniu parafian: śp. Władysława Bielawskiego    z Krośnicy oraz śp. Andrzeja Salomona i Emanuela Hamrus  z Kluszkowiec. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy wiele łask od Nowonarodzonego oraz obfitego błogosławieństwa  .