XXXIII Niedziela Zwykła – 14 XI 2021 – Krośnica

 1. Dziś  w kościele  obchodzony jest j V światowy dzień ubogich. Z tej racji kwesta do puszek  przeznaczona  jest na potrzeby biednych, a taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła. 
 2. W tym tygodniu w liturgii w środę 17 listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy , w czwartek  błog. Karoliny Kózkówny ,dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego 
 3.  20 listopada w sobotę, uroczystość odpustowa ku czci św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach. Suma o godz. 11,30 z procesją, której przewodniczyć będzie o. Bartłomiej Kolankiewicz, proboszcz z Zawoi.
 4.  Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Do  końca listopada  możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopad rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach, a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy Świętej o godzinie 8:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Wszechświata. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP w kościołach w Polsce  będzie prowadzona kwesta na rzecz emigrantów
 6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie modlitewne: w środę mężczyzn, a w czwartek grupę biblijną o 18:00 do salki w klasztorze w Kluszkowcach.
 7. Po dłuższym czasie chcielibyśmy powrócić do tematu upamiętnienia postaci ojca Leona Wądrzyka, jego dorobku, tego jakim był człowiekiem. W związku z tym, zwracamy się z prośbą do młodych ludzi z Krośnicy, o pomoc w zbieraniu materiałów dotyczących ojca Leona. Zapraszamy osoby chętne do przeprowadzenia wywiadów z mieszkańcami Krośnicy na spotkanie z dziennikarzem Michałem Oleksym, w środę 24 listopada o 19:00. Wszystkich mieszkańców Krośnicy zachęcam już teraz i proszę o przejrzenie swoich archiwów, odnośnie wszelkich informacji na temat życia o. Leona, dokumentów, zdjęć.  
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ub. tygodniu śp. Michała Pierwołę . Dobry Jezu a nasz … 
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.