Niedziela Chrystusa Króla – 21 XI 2021 – Krośnica

 1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla w kościele kończy rok liturgiczny. Zaraz po mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego  Sakramentu i odmówimy akt poświecenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, za który można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2.  Dziękujemy za ofiarę złożoną na tace  na potrzeby parafii ubiegłej niedzieli kwoty …………… oraz  do puszek dla ubogich ……………. Dziś natomiast kwesta do puszek na rzecz emigrantów.
 3. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy  patronki  muzyki kościelnej. Z okazji wspomnienia św. Cecylii pragnę podziękować organistce, pani Kindze, naszej scholii, za ubogacanie liturgii i życzyć wszystkim radości z uwielbienia Pana śpiewem. W środę  świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 4. Zapraszamy osoby chętne do przeprowadzenia wywiadów z mieszkańcami Krośnicy na spotkanie z dziennikarzem Michałem Oleksym, w środę 24 listopada o 19:00. Wszystkich mieszkańców Krośnicy zachęcam już teraz i proszę o przejrzenie swoich archiwów, odnośnie wszelkich informacji na temat życia o. Leona, dokumentów, zdjęć.  
 5. Nabożeństwo szkaplerzne w przyszłą sobotę o godzinie 17:00.
 6.  Przyszła niedziela to już  Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jak zawsze ostatnia niedziela miesiąca liturgia będzie góralska.
 7.  Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Do końca listopada  możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopad rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach, a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
 8.  Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o obowiązku zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych a więc obowiązuje to w Kościele. Zachowanie odległości i dezynfekcja rąk. Maseczki wyłożone są w kruchcie kościoła.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Jak wiemy w ub. tygodniu znów miał miejsce pożar zabudowań w Krempachach: spłonęły 3 stodoły ze zbiorami i budynek mieszkalny. W przyszłą niedziele tj. 28 listopada będzie  też kwesta do puszek dla pogorzelców.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.