I Niedziela Adwentu – 28 XI 2021 – Krośnica

 1. Dziś  rozpoczyna się w kościele  nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe Msze św. roratnie o Matce Bożej będą odprawiane wieczorem, w dni powszednie o 18:00. Zachęcamy o podtrzymania  pięknej tradycji śpiewu godzinek przed Mszą świętą oraz do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.
 2. Dzisiaj również kwesta do puszek na pogorzelców  w Krempachach. Prosimy o wsparcie tych rodzin w trudnym okresie nie tylko finansowo ale też i modlitwą.
 3. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.
 4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek św. świętego Andrzeja, Apostoła,  w piątek św. Franciszka Ksawerego. Również w  tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 5. Zapraszamy na spotkania modlitewne w Kluszkowcach o 18:00, w środę mężczyzn św. Józefa, a w czwartek na grupę biblijną.
 6. W środę spotkanie klasy 7 w ramach przygotowania do bierzmowania.
 7. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk. Nawet jeśli ktoś zapomni o maseczce w kruchcie kościoła są wyłożone maseczki do pobrania.
 8. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom choinek do świątecznego wystroju kościoła, ale w tym roku potrzebujemy jedynie tej największej choinki, a pozostałe będą wycięte z terenu wokół kościoła.
 9. U ministrantów do nabycia adwentowy numer gazety Dobre nowiny w cenie 1 zł.
 10. W przyszłą niedziele 5 grudnia w Polsce, z inicjatywy Episkopatu Polski obchodzony jest  dzień pomocy materialnej dla kościoła na wschodzie. Na ten cel przeznaczona będzie puszka przy wyjściu z kościoła.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu w Krośnicy sp. Katarzynę Walkowicz a w Kluszkowcach śp. Annę Pierwołę. Dobry Jezu a nasz …
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.